MOPS Katowice / fot. UM Katowice
Reklama

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, będący organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej, poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

W rodzinnych formach pieczy zastępczej przebywają dzieci, które z różnych względów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą pozostawać pod opieką rodziców. Każde dziecko pragnie domu i rodziny, która da wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, doceni i wytłumaczy. Jednak nie każde dziecko ma tyle szczęścia, by móc wzrastać w takich warunkach. Niestety na terenie naszego miasta wciąż brakuje rodzin zastępczych gotowych przyjąć pod opiekę dzieci tego potrzebujące.

Reklama

Zadaniem rodziny zastępczej jest opieka i wychowanie dzieci w tradycyjnym systemie rodzinnym oraz w atmosferze sprzyjającej prawidłowemu rozwojowi dzieci. Ośrodek rodzinom zastępczym zapewnia wsparcie psychologiczne, pedagogiczne oraz prawne.

Formami rodzinnej pieczy zastępczej są rodziny zastępcze spokrewnione, niezawodowe lub zawodowe. Od 01 czerwca 2021 roku świadczenia dla rodzin zastępczych spokrewnionych wynoszą 746 zł miesięcznie, a dla niezawodowych i zawodowych – 1131 zł miesięcznie. W przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością rodziną przysługuje dodatkowe 227 zł miesięcznie. Rodzinom zastępczym przysługuje również świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł, które realizowane jest od 1 stycznia 2022 r. przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkowo rodzina zastępcza może zawnioskować o jednorazową pomoc na przyjęcie dziecka do rodziny zastępczej oraz dofinansowanie do wypoczynku.

Informacje dotyczące rodzin zastępczych zawodowych dostępne w:
Dziale ds. Rodzin z Dziećmi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach
ul. Jagiellońska 17
Tel. 32 251 00 87, 32 251 14 51, 32 251 78 17 wew. 119
e-mail: dr@mops.katowice.pl

Informacje dotyczące rodzin zastępczych spokrewnionych i niezawodowych dostępne w:
Zespole ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Katowicach
ul. Wojewódzka 23
Tel. 32 251 71 31, 32 203 17 50
e-mail: zpz@mops.katowice.pl

Informacje zamieszczone są również na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.