Reklama

Z ulicy i parkingu zrobili deptak za 17 mln zł w Katowicach. Wrócił do roli parkingu dla znajdującego się tam hotelu. Zdjęcia podesłał nam jeden z użytkowników InfoKatowice.pl. 

Nowy deptak i zmiana charakteru ulicy okupowanej przez samochody w miejsce dla pieszych, to miała być jedna z inwestycji zapowiadających zmianę w Katowicach. 

Reklama

„Codziennie do Katowic wjeżdża ponad 120 tys. samochodów spoza miasta.  Nowy deptak miejski, podobnie jak to było w przypadku ul. Mariackiej, ma przywrócić tę część miasta pieszym. Na przebudowanym deptaku pojawi się zieleń i mała architektura” – zapowiadał prezydent Katowic, Marcin Krupa. Pojawiły się tam 54 drzewa, które na chwile obecną przy dużym nasłonecznieniu zapewniają minimalny cień. Natomiast samochody ciągle nie zniknęły z ulicy. 

Te zdjęcia przesłał nam jeden z mieszkańców. Zrobił je wczoraj – w sobotę 13 kwietnia. Deptak był zastawiony przez samochody – gości hotelu przy ulicy Dworcowej.

Przypomnijmy, miasto rozważa zrobienie z ulicy Mielęckiego ulicy dojazdowej do ulicy Tylnej Mariackiej, gdzie powstaje automatyczny parking. Nie jest wykluczone, że część miejsc parkingowych zostanie udostępniona obiektowi hotelowemu. Pojawiły się też obawy, że nowy deptak będzie również drogą dojazdową do nowego parkingu – co wydaje się absurdalne.

Wiadomo, że deptak wytrzyma nawet obciążenie pojazdów ciężarowych – informował o tym wiceprezydent Katowic. Wlademar Bojarun opisał też jak wygląda procedura wjazdu samochodów na nowy deptak. 

„Wjazd pojazdów np. zaopatrzenia dopuszczany jest w określonych godzinach, a w innych przypadkach za zgodą użytkownika. Umożliwiony jest również dojazd gości do Hotelu Monopol. Z uwagi na rangę obiektu, dopuszczenie wjazdu pojazdów przywożących gości hotelowych, spełnia warunek bezpośredniego wejścia do holu recepcyjnego. Po zgłoszeniu do stanowiska dyspozytora w Straży Miejskiej dopuszczony zostaje wjazdy na teren ul. Dworcowej” – przekazał Bojarun.

Czyli deptak pełni rolę parkingu, a dyspozytor straży przyjmuje na siebie rolę parkingowego?

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.