Oliver Randalu (EST) performs at Red Bull Car Park Drift Estonia in Audru, Estonia on 29 May 2022 // Jaanus Ree / Red Bull Content Pool // SI202205290798 // Usage for editorial use only //
Reklama

W sobotę i niedzielę parking w Stefie Kultury będzie wyłączony z użytkowania. Samochody będą driftować. Na 13 i 14 sierpnia zaplanowano Red Bull Car Park Drift.

Zbudowany zostanie specjalny tor przeszkód, a zadaniem kierowców będzie pokonanie go bezbłędnie i w jak najlepszym stylu. Spośród ok. 50 uczestników, tylko 20 będzie mogło zakwalifikować się do finału. Ten zaś zostanie wzbogacony o dodatkowe atrakcje dla kibiców: m.in. pokaz stuntu motocyklowego oraz Pojedynek Gwiazd Speed Games. Wstęp wolny.

Reklama

Podczas Red Bull Car Park Drift na tym samym torze zobaczyć będzie można profesjonalistów m.in. Kubę Przygońskiego (Mistrza Polski w driftingu) czy Piotra Więcka (zwycięzcę Drift Masters European Championship), ale także amatorów, dla których start w zawodach tej rangi może być pierwszą taką okazją.

„Profesjonalni kierowcy wcale nie muszą być tutaj faworytami” – podkreśla Arkadiusz Dudko, który będzie jednym z sędziów Red Bull Car Park Drift, a to oni decydować będą o wyniku rywalizacji, przydzielając punkty. Razem z Abdo Feghali (jednym z założycieli serii, a także zdobywcą rekordu Guinnessa w najdłuższym drifcie) oraz Krzysztofem Terejem oceniać będą przede wszystkim umiejętność panowania nad autem w drifcie oraz sposób, w jaki zawodnik pokonuje przeszkody. Wszystkie muszą zostać zaliczone w odpowiedniej kolejności oraz we właściwym kierunku.

„Paradoksalnie to właśnie zapamiętanie trasy może być największym wyzwaniem. Kluczowa będzie też strategia, bo są przeszkody, za które zdobywa się więcej punktów i są takie, za które zdobywa się mniej.” – dopowiada Dudko.

W sobotnich kwalifikacjach wystartuje ok 50 uczestników, 20 z nich zobaczymy w niedzielnym finale. Walka o awans do światowego finału, to nie wszystko, co czeka na kibiców w Katowicach. Jedną z atrakcji dodatkowych będzie Pojedynek Gwiazd Speed Games. Speed Games to jedyny w swoim rodzaju projekt stworzony przez Kubę Przygońskiego w roku 2021, którego celem jest promocja motorsportu i jego popularyzacja wśród coraz szerszej publiczności. Podczas każdej edycji zaproszeni goście mają okazję doskonalić swoje umiejętności za kółkiem pod okiem Kuby i profesjonalnych instruktorów. Wśród szkoleń nie mogło oczywiście zabraknąć jazdy bokiem i to właśnie swoje driftingowe umiejętności sprawdzą gwiazdy Speed Games podczas Red Bull Car Park Drift w Katowicach (niedziela, w trakcie finału). Uczestnikami Pojedynku Gwiazd będą: Poczciwy Krzychu, Fusialka, Michała Gała, Hubert Gromadzki, Buczo HI_5 i Dawid Frank. W trakcie finału zobaczymy też stunt motocyklowy w wykonaniu Arasa Gibiezy, zawodnika z Litwy.

Reklama

1 Komentarz

  1. Takie imprezy dla koneserów organizuje się na stadionach.
    Narażenie okolicznych mieszkańców na całodniowy hałas jest brakiem kultury ze strony Strefy Kultury i Red Bulla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.