Po słabym i koszmarnie nudnym spotkaniu GieKSa zremisowała na Bukowej z Sandecją Nowy Sącz 0:0.

Garstka kibiców, która przyszła na spotkanie szóstej kolejki Fortuna 1. Ligi w pierwszej części zobaczyła nudne widowisko. Częściej przy piłce byli katowiczanie, ale ich gra z reguły ograniczała się do wymiany podań w środku boiska. Kiedy już udawało im się przedostać w okolice pola karnego gości, to ich akcje kończyły się niecelnymi dośrodkowaniami lub przegranymi pojedynkami z rywalami. Sandecja rzadziej atakowała ale dwukrotnie była blisko objęcia prowadzenia. W 20 min. w dość przypadkowej sytuacji do futbolówki dopadł Walski, a jego strzał otarł się o poprzeczkę katowickiej bramki. W 27 min. piękną paradą popisał się za to Kudła, który obronił mocny strzał głową. Po 45 minutach na tablicy świetlnej widniał więc bezbramkowo remis.

Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ale w drugiej połowie pojedynek był jeszcze bardziej bezbarwny niż przed przerwą. Podopieczni trenera Rafała Góraka ponownie częściej byli w posiadaniu piłki, ale kompletnie nic z tego nie wychodziło. Jedynym wyjątkiem była sytuacja z 86 min., kiedy po dośrodkowaniu z narożnika pola karnego futbolówka przeleciała wzdłuż linii bramkowej i… trafiła w słupek. Goście, podobnie jak w pierwszej odsłonie, dwukrotnie zagrozili bramce Kudły. W 57 min. przed utratą gola uratowała Trójkolorowych poprzeczka, a 10 min. później będący w stuprocentowej sytuacji Mas fatalnie przestrzelił. Zdecydowanie najsłabsze w tym sezonie spotkanie w wykonaniu GieKSy skończyło się ostatecznie bezbramkowym remisem.

GKS Katowice – Sandecja Nowy Sącz 0:0

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek (80. Janiszewski), Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Stromecki (68. Repka), Dudziński, Urynowicz, Szwedzik (68. Roginić) – Arak.

Sandecja: Pietrzkiewicz – Szufryn, Fall (57. Lusiusz), Sovsić, Mas, Toporkiewicz, Walski, Słaby, Chmiel (80. Nawotka), Kosakiewicz, Boczek.