Spodek / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Straciła Rosja, zyskały Katowice. Wkrótce ruszają Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W marcu Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zadecydowała o odebraniu Rosji prawa do organizacji tego turnieju. Decyzją Federacji gospodarzami tegorocznych Mistrzostw Świata zostały Polska i Słowenia. W Katowicach zobaczymy m.in. reprezentację Polski, która właśnie tu będzie rozgrywała swoje mecze grupowe. W Spodku odbędą się również mecze półfinałowe, mecz o trzecie miejsce oraz finał imprezy.

Biało-czerwoni wystąpią w grupie C, która mecze fazy grupowej będzie rozgrywała w legendarnej hali Spodka w Katowicach. Polacy turniej rozpoczną 26 sierpnia od spotkania z reprezentacją Bułgarii. Dwa dni później zagrają z Meksykiem, a 30 sierpnia ze Stanami Zjednoczonymi. Mecze naszej reprezentacji rozpoczynać się będą o godzinie 20.30.

Reklama

Katowice będą gościć również grupę A, do której trafiły reprezentacje: Serbii, Ukrainy, Tunezji i Portoryko. Pozostałe dwie grupy będą rozgrywały swoje mecze w halach sportowych w Lublanie.

Mecze jednej ósmej finału oraz ćwierćfinałów podzielono pomiędzy miasto Gliwice oraz Lublanę. Natomiast półfinały oraz mecze o brązowy i złoty medal odbędą się w katowickim Spodku, szczęśliwym dla naszej reprezentacji miejscu, gdzie w 2014 roku wywalczyli mistrzostwo świata, a w 2021 brązowy medal Mistrzostw Europy.

Faza grupowa potrwa od 26 do 31 sierpnia. Mecze jednej ósmej finału rozłożono na cztery dni – od 3 do 6 września. Ćwierćfinały zaplanowano na 7 i 8 września, natomiast obydwa półfinały odbędą się dwa dni później. Turniej zakończy się 11 września – tego dnia odbędą się mecz o trzecie miejsce oraz finał.

Już po raz drugi z rzędu tytułu mistrzowskiego, będą bronić Polacy. Wartym przypomnienia jest, że zarówno w 2014 r. w katowickim w Spodku, jak i w 2018 r. w mistrzostwach rozgrywanych w Bułgarii i Włoszech
w finałach pokonali oni Brazylię.

Sam fakt, że w oczach Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej Polska, okazała się najlepszym kandydatem, który wspólnie ze Słowenią, jest w stanie zorganizować zawody tej rangi w tak krótkim czasie jest dużym sukcesem. – Pokazuje to, że jesteśmy sprawnym i liczącym się na świecie partnerem posiadającym odpowiednie zaplecze, a także ludzi z pasją gotowych do podjęcia się największych sportowych
i organizacyjnych wyzwań
– mówi Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki.

Mecze siatkarskich MŚ mężczyzn w Katowicach:

Grupa A (Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko)

  • 27 sierpnia

godz. 17.30 Tunezja-Portoryko

godz. 20.30 Ukraina-Serbia

  • 29 sierpnia

godz. 17.30 Serbia-Portoryko

godz. 20.30 Ukraina-Tunezja

  • 31 sierpnia

godz. 17.30 Serbia-Tunezja

godz. 20.30 Ukraina-Portoryko

 

Grupa C (Polska, USA, Meksyk, Bułgaria)

  • 26 sierpnia

godz. 17.30 Stany Zjednoczone-Meksyk

godz. 20.30 Polska-Bułgaria

  • 28 sierpnia

godz. 17.30 Stany Zjednoczone-Bułgaria

godz. 20.30 Polska-Meksyk

  • 30 sierpnia

godz. 17.30 Meksyk-Bułgaria

godz. 20.30 Polska-Stany Zjednoczone

  • 10 września: 2 półfinały 
  • 11 września: mecz o 3. miejsce oraz finał
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.