Zatrzymany kibic / fot. Policja
Reklama

Policjanci zabezpieczali mecz GieKSy. Jedna osoba zatrzymana, doszło do przepychanki, były mandaty. W sumie mecz pomiędzy GKS-em Katowice i Zagłębiem Sosnowiec przebiegł spokojnie, choć doszło do incydentów, poinformowała katowicka policja. 

„Wydarzenie oglądało z trybun niespełna 400 sympatyków drużyny przyjezdnej oraz ponad 700 kibiców GKS-u. Fani gospodarzy zebrali się także w dużej grupie przed stadionem. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwali katowiccy policjanci oraz licznie siły wsparcia. Do zabezpieczenia wykorzystano policyjną armatkę wodną, pojazd z systemem monitorującym, drona, psy i konie służbowe. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe, okolice stadionu i rejony dworców kolejowych” – informuje Łukasz Kloc z katowickiej policji. Doszło do jednego incydentu, kiedy to kibice drużyny gości podjechali taksówką pod zgromadzenie kibiców GieKSy. Doszło wtedy do przepychanki, którą szybko zakończyła policja.

Reklama

„Podczas zabezpieczenia policjanci zatrzymali osobę, która posiadała narkotyki. Mundurowi dbali o porządek w rejonie stadionu, gdzie ujawnili kilkanaście wykroczeń nakładając mandaty karne na sprawców, w 7 przypadkach sprawy o wykroczenia będą rozpatrywane w sądzie” – dodaje Kloc. Mandaty za wykroczenia związane są głównie wulgaryzmami i zaśmiecaniem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.