Roboty drogowe / fot. MZUiM Tychy
Reklama

Prace drogowe na ulicy Ociepki i Meteorologów zapowiada katowickim MZUiM. Będą utrudnienia w ruchu, kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. 

Przebudowa nawierzchni ulicy Ociepki ma ruszyć 11 sierpnia – o ile warunki atmosferyczne się nie zmienią. Prace polegać będą między innymi na frezowaniu istniejącej nawierzchni, wykonaniu podbudowy oraz wykonaniu warstw zamykających  nawierzchnię drogową.

Reklama

„Ruch pieszy zostanie zachowany, a oznakowanie pionowe przejść dla pieszych pozostanie bez zmian. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania dojścia i dojazdów  do wszystkich posesji i obiektów. Po zasygnalizowaniu przez kierującego zamiaru wjazdu lub wyjazdu przez bramę pracownik kierujący ruchem, za pomocą odpowiednich zachowań i sygnałów, umożliwi wykonanie manewru” – informuje miasto.

Wykonawcą, wybranym w postępowaniu przetargowym, jest firma Silesia Invest, a wartość zadania to ok. 240 tysięcy złotych.

Powstanie rondo – zmienią organizację ruchu na ulicy Meteorologów

8 sierpnia rozpoczną się roboty budowlane związane z planową budową ronda na ulicy Meteorologów w Katowicach. Wydając warunki zabudowy dla osiedla Ceglana Park, zobowiązano inwestora, firmę Develia S.A. do przebudowy układu drogowego w tym miejscu na jego koszt.

Zgodnie z przedstawioną koncepcją, przebudowa układu drogowego będzie polegała na budowie ronda na ulicy Meteorologów. Układ drogowy w docelowej organizacji ruchu będzie uwzględniał przejazdy rowerowe.

MZUiM przekazał teren pod budowę przedmiotowego ronda, a wykonawca inwestycji drogowej na zlecenie inwestora prywatnego — firma DROGOPOL — 8 sierpnia rozpocznie prace, które mogą potrwać przez 4 miesiące. Dla zapewnienia komfortu przejazdu, roboty obywają się przy punktowym zawężeniu pasa drogowego. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.