fot. Erdem Yildiz
Reklama

Będą duże utrudnienia na autostradzie A4 w Katowicach. Szykują się objazdy. Od 3 sierpnia kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, poinformowało miasto Katowice.

Od 3 sierpnia do końca roku, na wniosek Stalexportu w związku ze zleconym remontem obiektów mostowych, zamknięty będzie wiadukt nad autostrada A4 w ciągu ul. Mysłowickiej w Katowicach. Objazd dla samochodów osobowych i komunikacji miejskiej poprowadzony zostanie ulicami: Ceramiczną, Górniczego Stanu i Kosmiczną. Na skrzyżowaniu ulic Górniczego Stanu i Kosmicznej będzie dodatkowa tymczasowa sygnalizacja świetlna. Ponadto objazd dla pojazdów powyżej 3,5 tony poprowadzony będzie ulicami: Szopienicką, Bagienną/Krakowską, Katowicką, Bończyka, Obrzeżną Zachodnią.

Reklama

„Termin zamknięcia to efekt uzgodnień miasta Katowice i Stalexportu. Zależało nam na tym, aby ulica Mysłowicka została zamknięta dopiero po uruchomieniu wszystkich relacji ruchu węzła na Giszowcu” – tłumaczy Ewa Lipka, zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej.

Aby nie zamykać jednocześnie ulicy Mysłowickiej i Szopienickiej, dopiero w 2023 roku Stalexport zamykać będzie wiadukt w ciągu ulicy Szopienickiej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.