Prace drogowe / fot. KAW
Reklama

Katowicki MZUiM zapowiada prace drogowe w czterech miejscach. M.in. na osiedlu Tysiąclecia i DTŚ-ce. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach jest po 4 przetargach i podpisaniu umów z wykonawcami na realizacje inwestycji. Będą utrudnienia dla kierowców.

Mamy sezon wakacyjny, który sprzyja takim pracom, chociażby ze względu na mniejszy ruch pojazdów w tym okresie. Prace ruszą jeszcze w tym tygodniu – o ile pogoda na to pozwoli. Gdzie dokładnie?

Reklama
  • Na ul. Granicznej, od ul. Pułaskiego do ul. Ofiar Katynia, rozpocznie się przebudowa nawierzchni jezdni (jezdnia północna, czyli po stronie sklepu LIDL) oraz wymiana nawierzchni parkingów w rejonie budynków nr 49, 53, 57, 61. Zakres prac obejmować będzie wymianą istniejącej zniszczonej nawierzchni asfaltobetonowej na nową. Planowany termin realizacji, jeśli warunki atmosferyczna na to pozwolą, to 10 dni od dnia 27.07. Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma Drogopol z Katowic a wartość zamówienia wynosi około 761 tysięcy złotych.
  • 28.07 rozpocznie się przebudowa nawierzchni jezdni ul. Tysiąclecia, na odcinku od Ronda im. Karola Stryi przy ul. Mieszka I do ronda im. Sybiraków przy ul. Chrobrego. Zakres prac obejmować będzie wymianę istniejącej zniszczonej nawierzchni asfaltobetonowej na nową. Planowany termin realizacji prac przewiduje się na 10 dni od dnia. Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma Romus z Katowic, a wartość zamówienia to ponad 393 tysiące złotych.
  • W najbliższy weekend odbędzie się awaryjna wymiana nawierzchni jezdni na Drogowej Trasie Średnicowej (trasa Nikodema i Józefa Reńców) na Estakadzie od strony Chorzowa w kierunku centrum Katowic. Zakres prac obejmować będzie wymianę istniejącej, zdeformowanej nawierzchni jezdni dwóch pasów ruchu (zniwelowanie deformacji w rejonie przyczółka wiaduktu).  Planowany termin realizacji prac przewiduje się na jedną noc z piątku na sobotę 29.07/30.07. Wykonawca prac jest firma Romus z Katowic, a wartość zamówienia to 75.000 zł
  • Na Drogowej Trasie Średnicowej (trasa Nikodema i Józefa Reńców) na dwóch odcinkach, tj. z kierunku Chorzowa od zjazdu na ul. Gałeczki do kładki dla pieszych (rejon MAZAK) oraz z kierunku Centrum na wysokości CH AUCHAN, zostanie przeprowadzone uszorstnienie  nawierzchni jezdni. Proces ten realizuje się poprzez użycie warstwy nowoczesnej emulsji emulsją asfaltowej, zmieszanej w odpowiednich proporcjach z kruszywem w celu stworzenia odpowiedniej powierzchni o właściwościach przeciwpoślizgowych. Planowany termin realizacji prac przewiduje się na 10 dni od dnia 30.07. Wykonawcą prac jest firma ROMUS z Katowice, a wartość zamówienia to ponad 900 000 złotych
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.