Konferencja zapowiadająca koncert z okazji 157 lecia nadania praw miejskich Katowicom / fot. UM Katowice
Reklama

Vito Bambino i Brodka przygotują muzyczne urodziny miasta Katowice. Koncert plenerowy z okazji nadania praw miejskich Katowicom odbędzie się 10 września. W planie oprócz zaproszonych gości  muzycznych, będzie także Motocyklowe Zakończenie Lata i Jarmark Urodzinowy. 

Miasto kontynuuje trend powierzania artyście przygotowania najważniejszego koncertu w mieście. Do tej pory stery dzierżyli Organek, Abradab oraz Krzysztof Zalewski  -mieli za zadanie wraz z zaproszonymi gośćmi przygotować nowe aranżacje utworów katowickich i śląskich twórców, bądź takich, którzy z Katowicami byli związani w trakcie swojej kariery. 

Reklama

W tym roku, po raz pierwszy w historii koncert przygotuje aż dwóch artystów – Vito Bambino i Brodka. Zdradzić już dzisiaj możemy, że wśród ich gości znajdą się: IGO, Król, Natalia Grosiak, Majka Jeżowska, Natalia Szroeder, Maja Kleszcz, czy formacja Miętha. Przed nami ponad trzygodzinne widowisko, które poprowadzi Gabi Drzewiecka. Przed głównym daniem wieczoru na scenie zaprezentują się laureaci tegorocznej edycji programu Dzielnica Brzmi Dobrze.

„Urodziłem się w Katowicach i staram się pielęgnować związek z miastem. Z tego powodu koncert odbywający się w Katowicach z mojej perspektywy urasta do rangi Opener’a. Bardzo cieszę się z tego, że zaproponowano mi rolę dyrektora artystycznego tego wydarzenia i że będę mógł współpracować w tym zakresie z Brodką, która ma fantastyczną energię” – mówi Vito Bambino.

„Wraz z moim serdecznym kolegą Vito Bambino przejmiemy Katowice i zajmiemy się dyrekcją muzyczną koncertu z okazji urodzin Katowic. Bardzo się cieszę, że jako pierwsza kobieta w tej roli mam okazję być w tym miejscu” – dodaje Brodka.

Jak przystało na miasto muzyki, sobotni koncert to nie jedyna muzyczna niespodzianka. Dzień później, tj. w niedzielę 11 września na tej samej scenie zabrzmią koncerty w ramach Motocyklowego Zakończenia Lata. W tym dniu wystąpią: Big Cyc, Luxtorpeda, Voo Voo, TSA Michalski/Niekrasz/Kapłon. Na oba koncerty wstęp będzie wolny. 

Katowice w tym roku świętują nadanie praw miejskich od 2 do 15 września, i właśnie w tym okresie na katowickim Rynku odbędzie się Jarmark Urodzinowy. Dodatkowo w programie przewidziano oczywiście Uroczystą Sesję Rady Miasta, odsłonięcie popiersia w Galerii Artystycznej oraz Festiwal Organizacji Pozarządowych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.