foto: Jacek Waszut-Wójkowski
Reklama

Powoli centrum Katowic będzie bardziej zielone. Pojawią się drzewa na ulicy Stawowej i Mikołowskiej. W planach są też zielone przystanki, to jednak nie wszystko. 

Katowice zakończyły już prace związane ze zwężeniem pasów ruchu na al. Korfantego celem wykonania nowych nasadzeń drzew i rośliny. Trwają już roboty na ulicy Warszawskiej, gdzie ma się pojawić kilkadziesiąt drzew i kilka tysięcy innych roślin. Jednocześnie projektuje się zazielenienie Placu Sejmu Śląskiego, który obecnie jest betonowym parkingiem, co ostatecznie się zmieni. 

Reklama

Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach ma w planach wykonanie nowych nasadzeń drzew na ul. Mikołowskiej oraz ul. Stawowej. Na ulicy Stawowej obecnie nie ma nawet jednego drzewa. 

Miasto również rozpoczęło proces oceny wniosków o nasadzenia drzew w ramach akcji wCOP drzewo (w ubiegłym roku wpłynęło ponad tysiąc wniosków od mieszkańców Katowic).

„Wyłoniono wykonawcę trzech zielonych przystanków w ramach zadania z I edycji Zielonego Budżetu —obecnie trwają oczekiwania na podpisanie umowy, prace związane z przebudową przystanków powinny się zakończyć w grudniu” – poinformowali katowiccy urzędnicy. Zielone przystanki mają powstać przy ulicach: Sokolskiej, Radockiego i Kościuszki.

W Katowicach mają też powstać 4 nowe parki. Obecnie miasto pracuje nad procedurą przetargową w tej sprawie – chodzi o rewitalizację Parku Wełnowieckiego oraz Doliny Ślepiotki a także budowę nowych parków przy ul. Wantuły oraz ul. Le Ronda.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.