Wybieg dla psów / fot. Katarzyna Chucher
Reklama

Na osiedlu Tysiąclecia i w Piotrowicach powstaną wybiegi dla psów. Chcieli ich mieszkańcy. Zakład Zieleni Miejskiej jest w trakcie rozstrzygania przetargu na budowę dwóch wybiegów dla psów oraz ogrodzenia terenu dla czworonogów na Placu Budnioka.

Inwestycja to efekt projektu złożonego przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. W postępowaniu przetargowym podzielonym na trzy części swoje oferty złożyło łącznie 19 wykonawców. Budżet wszystkich trzech zadań to ponad 300 tys. zł.

Reklama

„Płotki i obręcze do skakania, słupki do slalomu, kładki i równoważnie – m.in. w takie urządzenia treningowe mają zostać wyposażone dwa nowe wybiegi. Zostaną w nich także zainstalowane ławki, kosze na śmieci oraz pojemniki na odchody”  – poinformowało miasto.

Pierwszy z wybiegów powstanie na os. Tysiąclecia, przy ul. Mieszka I, pomiędzy kościołem zlokalizowanym na Dolnym Tysiącleciu a Centrum Handlowym Auchan. Drugi będzie zlokalizowany w Piotrowicach, w rejonie ul. M. Gierlotki i W. Kadłubka. Ponadto inwestycja obejmuje ogrodzenie już istniejącego wybiegu, mieszczącego się na Placu Budnioka.

„Tworzenie zielonych przestrzeni dla mieszkańców Katowic obejmuje wiele zadań. Z jednej strony to inwestycje w parki – zarówno te istniejące, jak i nowe. Z drugiej, działamy na rzecz zazielenienia zurbanizowanych dotąd przestrzeni, jak to miało miejsce w przypadku al. Korfantego i stanie się także na ul. Warszawskiej oraz placu Sejmu Śląskiego. Ważne są również place zabaw dla dzieci i wybiegi dla psów. Choć każde z tych zadań jest inne i wymaga indywidualnego podejścia, to wszystkie je łączy wspólny mianownik. Służą mieszkańcom, cieszą oczy swoim widokiem i stają się miejscem, w którym możemy odpocząć i spędzić wolny czas” – mówi Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Na realizację wybiegu zlokalizowanego na os. Tysiąclecia Zakład Zieleni Miejskiej założył ponad 132 tys.  zł. W tej kwocie zmieściło się 2 z 7 zainteresowanych wykonawców – PO BETONIE Sebastian Wiśniowski (124,5 tys. zł) oraz PRO-MB Michał Bil (132 tys. zł). Z kolei najdroższa z ofert, złożona przez  Tensit Sp. z o.o., wynosiła 267,4 tys. zł. Na budowę wybiegu w Piotrowicach ZZM chce przeznaczyć 140,7 tys. zł. Realizacją było zainteresowanych 7 wykonawców, a w budżecie zmieściła się 1 oferta – PO BETONIE Sebastian Wiśniowski (131,5 tys. zł). Co ciekawe, najdroższa z ofert przekroczyła budżet ponad 2-krotnie i została wyceniona na 304,4 tys. zł.

W projekcie ujęto także ogrodzenie istniejącego już terenu dla psów, który zlokalizowany jest na Placu Budnioka. Na prace zarezerwowano 35,1 tys. zł. Zainteresowanych jest 5 wykonawców, lecz tylko wycena jednego z nich mieści się w wyznaczonej kwocie. To oferta PO BETONIE Sebastian Wiśniowski (33,2 tys. zł). Pozostałe oferty wynosiły od prawie 39 do ponad 68 tys. zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.