Roboty drogowe / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W poniedziałek rusza remont ulicy Chorzowskiej w Katowicach, będą utrudnienia. Prace będą miały miejsce od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia w kierunku miasta Chorzów.

„Naprawy nawierzchni będą realizowane fragmentami, co wiąże się z odcinkowymi zamknięciami pasa ruchu, na którym będą wykonywane prace. Jednocześnie zostanie zachowana przejezdność jednym pasem ruchu” – poinformowało miasto Katowice. Roboty będą wykonywane przez służby MZUiM Katowice w ramach posiadanych środków finansowych, co ważne drogowcy powoli już szykują się do remontu kolejnego fragmentu ulicy Chorzowskiej.

Reklama

„W przyszłym tygodniu ogłaszamy również przetarg na przebudowę ul. Chorzowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Ułańską. To odcinek, którego modernizację zapowiadaliśmy w czasie wiosennego remontu na nitce południowej” – mówi Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach. „Liczymy na sprawne poprowadzenie procedury przetargowej i szybkie przystąpienie do realizacji, na którą czekają mieszkańcy” – dodaje.

W kwietniu bieżącego roku zakończył się remont ul. Chorzowskiej – na odcinku od granicy z Chorzowem  do włączenia ul. Tysiąclecia (z kierunku Chorzowa) z wyłączeniem odcinków na wysokości ul. Ułańskiej  i ul. Bolesława Chrobrego. Prace naprawcze uszkodzonej nawierzchni polegały na frezowaniu i wymianie warstwy asfaltu w miejscach szczególnie zniszczonych, a ich koszt to ponad 2,2 mln zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.