Zatrzymana kobieta / fot. Policja
Reklama

Katowiccy policjanci rozbili gang, który zarobił ponad 100 mln zł. Zajmowali się organizowaniem nielegalnych gier hazardowych na terenie całego kraju.

Grupa zajmowała się nielegalnym urządzeniem gier hazardowych na automatach, przyjmowaniu pieniędzy pochodzących z tych przestępstw oraz ich dalszego transferu, w celu uniemożliwienia stwierdzenia ich przestępczego pochodzenia, czyli tzw. prania brudnych pieniędzy. Grupa działała na terenie Bielska–Białej oraz innych miejscowości na terenie całego kraju w latach 2011-2020. W śledztwo przeciwko grupie zaangażowani są m.in. policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariusze celno-skarbowi.

Reklama

Stróże prawa pracowali nad sprawą od kilku lat. „Zgromadzony przez nich materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 13 osób, którym przedstawiono zarzuty dotyczące założenia, kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, urządzenia bez wymaganej koncesji i zezwolenia gier hazardowych oraz prania brudnych pieniędzy. Z ustaleń postępowania wynika, że członkowie grupy z tytułu prowadzonego procederu uzyskali prawie 108 milionów złotych. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 9 podejrzanych. Pozostali zostali objęci dozorami policji oraz zakazem kontaktowania się ze współpodejrzanymi” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Podejrzanym grożą kary do 15 lat więzienia oraz wysokie grzywny.

„Prokurator zabezpieczył majątek podejrzanych o szacowanej wartości 21,5 milionów złotych, w tym nieruchomości, luksusowe przedmioty oraz pieniądze – zarówno w gotówce, jak i zgromadzona na rachunkach bankowych” – dodaje rzecznik śląskiej policji.

W ubiegłym tygodniu zatrzymano kolejnych 9 osób. Zabezpieczono ich telefony i laptopy. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i planowane są kolejne zatrzymania.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.