Stacje rowerowe / fot. R. Kaźmierczak / UM Katowice
Reklama

6 nowych stacji wypożyczania rowerów pojawiło się w Katowicach. W sumie liczba jednośladów dostępnych w Katowicach przekroczyła 1000.

„W pierwszych dwóch miesiącach funkcjonowania systemu w tym roku widzimy prawie dwa razy więcej wypożyczeń w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym! W okresie od kwietnia do końca czerwca ub.r. mieszkańcy skorzystali z roweru miejskiego prawie 58 tys. razy, a w 2022 r., po trzech miesiącach działania systemu tych wypożyczeń mamy już ponad 93 tys.” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. „W Katowicach, z roku na rok, rośnie także długość dróg rowerowych, przez co dotarcie do wybranej lokalizacji staje się coraz łatwiejsze. W ostatnim czasie udostępniliśmy rowerzystom prawie 1,5-kilometrowe połączenie ul. Gospodarczej z Doliną Trzech Stawów, a kolejne drogi rowerowe są w budowie” – dodaje prezydent.

Reklama

Do 118 stacji działających do tej pory w systemie „City By Bike”, doszło 6 nowych. Zostały one uruchomione w następujących lokalizacjach: Park Bolina, Osiedle Gwiazdy, Boya-Żeleńskiego/Migdałowców, Gliwicka – MOPS, Fabryka Porcelany oraz 1 Maja/Bohaterów Monte Cassino. Dzięki zagęszczeniu istniejącej sieci stacji wypożyczania roweru miejskiego dostępność rowerów jest jeszcze większa.

W systemie „City By Bike” dostępne są już 124 stacje (112 miejskich i 12 partnerskich) oraz 1002 rowery – (898 miejskich i 104 partnerskie) w tym 20 w typie cargo, które mogą przewozić ładunki o masie do 100 kg lub czwórkę dzieci.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.