KZGM zakończył termomodernizację kolejnych budynków / fot. mat. pras. / KAW
Reklama

KZGM zakończył termomodernizację dwóch budynków. Kosztowała 1,5 mln zł – jakie efekty przyniesie? Obiekty przy ulicy Przedwiośnie 2A oraz Boya-Żeleńskiego 94 lepiej zachowują temperaturę wewnątrz, co ma znaczenie zarówno dla kosztów użytkowania, jak i ekologii. Nie mówiąc już o komforcie życia mieszkańców. 

Realizowane przez nas inwestycje termomodernizacyjne składają się z wielu elementów. Przeprowadzamy izolację przeciwwilgociową i cieplną fundamentów, elewacji, stropów i dachów. Wymieniamy też stolarkę otworową, co ma ogromne znaczenie dla ostatecznego efektu. Nieszczelne okna i drzwi tworzą mostki termiczne, przez które traci się nawet 30% ciepła” – mówi Marcin Gawlik, dyrektor Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach.

Reklama

Wartość prac, którymi objęto budynek wielorodzinny przy ul. Boya-Żeleńskiego 94 to ponad 1,1 mln zł. W ramach zrealizowanej inwestycji wykonano izolację przeciwwilgociową i cieplną ścian fundamentowych, ocieplono elewację, docieplono posadzki i poddasze. Powstało przyłącze kanalizacji deszczowej, zmodernizowano kanalizację sanitarną, wodociągową, a także instalację gazową oraz centralnego ogrzewania. Obiekt zyskał nowe oświetlenie zewnętrzne, wyremontowaną klatkę schodową i ganki piwniczne. Ponadto pomieszczenia piwniczne przystosowano do potrzeb wymiennikowni centralnego ogrzewania. 

Natomiast w przypadku ul. Przedwiośnie 2A, oprócz izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej, w zakresie prac znalazły się także wymiana stolarki otworowej oraz instalacji odgromowej, a także remont kominów, balkonów i schodów zewnętrznych. Modernizacja tego obiektu kosztowała około 420 tys. zł.

Budynki przy ul. Żeleńskiego i Przedwiośnie nie są jedynymi, w których podwyższany jest standard. Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach sukcesywnie modernizuje kolejne nieruchomości. Obecnie prace prowadzone są w budynkach przy Gliwickiej, Kosmicznej, Sokolskiej oraz Wiosny Ludów, gdzie dodatkowo pojawi się instalacja fotowoltaiczna.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.