/ fot. Policja
Reklama

Utrudnienia w Katowicach. Powodem I etap 33 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Peleton dzisiaj około godziny 12.00 wjedzie do Katowic. Od godziny 11.00 zamknięta będzie część ulic. 

Kolarze wjadą do miasta ulicą Tadeusza Boya Żeleńskiego na Kostuchnie i będzie kierować się w stronę mety kolejno ulicami: Szarych Szeregów, Armii Krajowej, gen. Zygmunta Waltera-Jankego, Kościuszki, Zgrzebnioka, Meteorologów, Ceglaną i Francuską. 

Reklama

„Na tych ulicach ruch zostanie wstrzymany przez służby porządkowe o godz. 11:00. Na ulicy Kościuszki prawy pas będzie udostępniony dla wyjeżdżających z Osiedla Zgrzebnioka. Kolarze będą poruszać się po dwóch pasach pod prąd. Ulica Francuska i ulica Lotnisko będzie rozdzielona i lewa strona jezdni będzie udostępniona dla wyjeżdżających od strony osiedla Francuska Park. Zablokowany będzie również wjazd na ulicę 3 Stawów od ulicy Porcelanowej (przejazd pod DK86)” – informują urzędnicy. 

Następnie, ok. godz. 12:25 kolarze dotrą do malowniczej Doliny Trzech Stawów, gdzie czekać na nich będzie przejazd finałową pętlą, wzdłuż ulic: Lotnisko, gen. Kazimierza Pułaskiego, Trzech Stawów i Francuskiej. 

Wyścig zakończy się ok. godz. 12:45 dekoracją zwycięzców.

Dodatkowo dzisiaj odbędzie się 14. Mini Wyścig „Solidarności”, przeznaczony dla najmłodszych sportowców. Długość jego trasy w zależności od kategorii wiekowej wyniesie od 200m do 1600m a sama trasa przebiega wzdłuż ul. Trzech Stawów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.