Dostępny autobus / fot. Jacek Pazdzierny
Reklama

Podczas World Urban Forum, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób  Niepełnosprawnych postanowił zaprosić mieszkańców do „Dostępnego autobusu”, który oferuje wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.

Przejazd autobusem to nie tylko możliwość poznania nowatorskich rozwiązań, ale także alternatywa dla zwyczajnego zwiedzania miasta Katowice.

Reklama

Dzięki specjalnej aplikacji, z której będziemy korzystać podczas przejazdu, przybliżona zostanie nam historia Katowic. Poznamy także najważniejsze obiekty miasta i zwrócimy  uwagę na ich dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami.

W aplikacji można skorzystać z opisów przygotowanych z wykorzystaniem audiodeskrypcji oraz Polskiego Języka Migowego. Na pokładzie autobusu  dostępne są do wypożyczenia u organizatorów dwie indywidualne pętle indukcyjne, które można podłączyć do swojego smartfona z systemem Android lub iOS.

Aplikację „Autobus+” można pobrać ze sklepów App Store i Google Play, a także tuż przed przejazdem – za pomocą kodu QR umieszczonego na „Dostępnym autobusie”. Organizatorzy  pomogą odnaleźć kod w razie takiej potrzeby.

Bezpłatne przejazdy będą odbywały się o godz. 13:00 w dniach 26-30 czerwca 2022. Autobus będzie czekał na podróżnych na przystanku „WUF11”, który zlokalizowano przy Spodku – nieopodal wyjścia pochylnią z pod ronda gen. Jerzego Ziętka.

Jednym z partnerów tego przedsięwzięcia jest Fundacja Transgresja z Katowic.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.