Nightskating Katowice / fot. Kamila Krejza / InfoKatowice.pl
Reklama

Tłum rolkarzy przejeżdżający nocą ulicami Katowic robi wrażenie. Kilkaset osób  wzięło udział w czwartkowym “Nightskating”. Jest to idealna propozycja dla wszystkich, którzy lubią ruch, muzykę oraz towarzyszącą całemu wydarzeniu adrenalinę. Trasa przejazdu miała długość ok. 16 km. Rozpoczęła się na ul. Granicznej przez Bogucice, Brynów i Dolinę Trzech Stawów. 

Był to pierwszy po dłuższej przerwie przejazd w Katowicach. Dla tych, którzy chcieli wziąć udział w nocnej jeździe a nie mieli własnego sprzętu została zorganizowana akcja darmowego wypożyczenia rolek i ochraniaczy. Trasa była zróżnicowana, w pewnych momentach ciężko jechało się pod górkę, w innych było płasko i uczestnicy jechali praktycznie bez wysiłku, były też zjazdy z górki. 

Reklama

Całe wydarzenie było zabezpieczane przez policje, ratowników medycznych oraz niezawodny „team nightskating”, który nadzorował uczestników by wszystko odbywało się bezpiecznie pamiętając, że rolkarze poruszali się ulicami szybkiego ruchu. 

Uczestnikom towarzyszyła muzyka puszczana przez DJ-a z głośników umieszczonych na samochodzie kierującym tłumem, która dodatkowo umilała całe wydarzenie. Udział w imprezie był całkowicie bezpłatny.

Inicjatywą “Nightskating” jest integracja różnych grup wiekowych, rekreacja oraz wychowanie przez sport ale też przede wszystkim dobra zabawa.  Jest to ciekawa inicjatywa dla wszystkich kochających ruch.  

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.