Przystanek / fot. S. Rybok / UM Katowice
Reklama

Wybrano wykonawcę trzech zielony przystanków w Katowicach. Poprawią estetykę miejską, a urzędnicy przekonują, że jest to jeden z elementów przeciwdziałania „ocieplaniu klimatu”. 

Nowe oblicze zyskają przystanki przy ulicy Sokolskiej, Radockiego i Kościuszki. Staną tam nowe wiaty z dachem pokrytym roślinami, a część chodnika wokół nich zostanie odbrukowana, tworząc przestrzeń dla bylin, traw i roślin pnących, poprowadzonych po jednej ze ścian wiaty. 

Reklama

„Na realizację projektu Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach przewidział 285 tys. zł. Pierwszy przetarg na realizację przemiany tych trzech przystanków nie został rozstrzygnięty, bo dwie oferty, które wpłynęły przekraczały o niemal 100 tys. zł kwotę zarezerwowaną na ten cel. W ogłoszonym przetargu swoją ofertę zgłosiła firma A2HM TRADE Sp. z o.o., która zamierza zrealizować tę inwestycję w 12 tygodni od podpisania umowy, za kwotę 273 tys. zł” – poinformował katowicki magistrat. 

Reklama

1 Komentarz

  1. Największa głupota te całe ekologiczne przystanki!!! Wystarczy nie betonować Katowic panie Krupa!!!! A nie udawać pseudo ekologa !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.