Przebudowa przejścia podziemnego przed rondem / fot. mat. pras.
Reklama

Duże opóźnienie na budowie ciągu pieszo-rowerowego w rejonie ronda gen. Ziętka. Potrzebne dodatkowe prace. Nowa inwestycja miała być gotowa we wrześniu 2022 roku, ale już termin jej zakończenia został przesunięty na pierwszy kwartał 2023 roku. W dodatku tymczasowo otwierają przejście pod rondem dla pieszych, z powodu Światowego Forum Miejskiego. 

„Przesunięcie terminu spowodowane jest wystąpieniem kolizji projektowanych sieci uzbrojenia podziemnego z nieprzewidzianymi do wycinki drzewami, a tym samym koniecznością przeprowadzenia dodatkowych prac. Ponadto od 23 czerwca do 3 lipca przejście pod rondem od stronu Koszutki zostanie tymczasowo udostępnione pieszym, w związku z  odbywającym się w Katowicach World Urban Forum” – poinformował katowicki magistrat. 

Reklama

Efektem inwestycji ma być poprawa płynności przejazdu rowerzystów przez rondo.  

Inwestor, jak i jednostki miejskie od początku realizacji dążyły do zachowania w rejonie prowadzonej budowy istniejącego drzewostanu. Stąd też z 23 przeznaczonych do usunięcia drzew, które kolidowały z robotami, aż 16 zostało przesadzonych w inne lokalizacje na terenie dzielnicy. Ostatecznie usuniętych zostało jedynie 7 drzew, których kondycja i wiek nie pozwoliłyby na utrzymanie ich żywotności po przesadzeniu” – mówi Agnieszka Dutkiewicz, zastępca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej, Katowickie Inwestycje S.A.

W związku z odbywającym się  Światowym Forum Miejskim (WUF11)  od 23 czerwca do 3 lipca – prace budowlane w ramach tej inwestycji zostaną wstrzymane, a przejście pod rondem od strony Koszutki zostanie tymczasowo udostępnione pieszym. Umożliwi to sprawniejsze poruszania się w okolicy Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Jednak ruch nie będzie odbywał się całą szerokością schodów, które pozostają w strefie placu budowy.  Zejście do przejścia nie będzie posiadało udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami i wózków dziecięcych. Winda nadal pozostanie wyłączona z użytkowania. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.