/ fot. InfoKatowice.pl
Reklama

5 inwestycji w infrastrukturę tramwajową na terenie Katowic. Powstanie nowa linia, inne będą przebudowane. Tramwaje Śląskie są w trakcie lub planują w sumie 5 większych inwestycji na terenie Katowic. Wszystkie realizowane są przy wsparciu środków unijnych.

Tramwaje Śląskie budują linię tramwajową wzdłuż ul. Grundmanna w Katowicach. Chodzi o połączenie dwóch magistralnych linii tramwajowych funkcjonujących w układzie wschód – zachód biegnących ul. Chorzowską oraz ul. Gliwicką. długość toru pojedynczego 1840 m. W marcu podpisano umowę z wykonawcą, inwestycja za ponad 39 mln zł ma być gotowa w maju 2023 roku.

Reklama

Kolejna planowana inwestycja to przebudowa torowiska tramwajowego w ul. Obrońców Westerplatte w Katowicach na odcinku od ul. Korczaka do ul. Wańkowicza, długość toru pojedynczego 1180 m. Obecnie trwają prace projektowe.

Trzecią inwestycją jest przebudowa torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Chorzowskiej w Katowicach na odcinku od ul. Złotej do ul. Dębowej, długość toru pojedynczego 800 m. Podpisano już umowę z wykonawcą. Inwestycja powinna się zakończyć jeszcze w tym roku.

Następną inwestycją jest przebudowa torowiska tramwajowego wzdłuż trasy im. Nikodema i Józefa Reńców w Katowicach na odcinku od ul. Wiśniowej do ul. Brackiej, długość toru pojedynczego 1 520 m. Wpłynęły 4 oferty na wykonanie inwestycji, która ma być gotowa w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Ostatnia inwestycja to przebudowa torowiska tramwajowego w ul. 1 Maja i ul. Obrońców Westerplatte w Katowicach na odcinku od wiaduktu DK79 do „Baterpolu”, długość toru pojedynczego 2 391 m. Obecnie trwają prace projektowe.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.