Jeden z zatrzymanych / fot. Policja
Reklama

Gruzini z ukraińskimi paszportami okradali samochody na A4. Grasowali na MOP-ach. W końcu skala ich działań zwróciła uwagę policji z Jaworzna, bo właśnie na tym odcinku autostrady złodzieje skupili swoje działania.

„Sposób działania sprawców był prosty. Obserwowali oni pojazdy, które parkowały po zjeździe z autostrady i gdy kierujący odchodził od samochodu oraz zamykał go pilotem, mężczyźni, używając specjalnego urządzenia, zakłócali system centralnego zamka tak, aby drzwi się nie zaryglowały. Wtedy przestępcy podchodzili do auta i kradli z jego wnętrza głównie gotówkę w różnych kwotach i walutach. Wtorek dla dwójki Gruzinów okazał się pechowy, bo zostali oni zatrzymani przez policjantów na terenie parkingu (MOP) na autostradzie A4”- informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. „Podczas kontroli okazało się, że samochód, którym przyjechali, był na podrobionych tablicach rejestracyjnych, a we wnętrzu schowane było urządzenia służące do zakłócania systemu zamykania centralnych zamków samochodów. Gruzini trafili do policyjnego aresztu, a zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu czterech kradzieży z włamaniem do pojazdów na terenie (MOP) na autostradzie A4” – dodaje.

Reklama

Tymczasowo aresztowano 40 i 34-latka. Trafili za kraty na 3 miesiące Grozi im do 10 lat więzienia, ale policja zastrzega, że możliwe są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.