dr Kamila Miler-Zdanowska i Krzysztof Wostal / fot. A. Majnusz
Reklama

„Biała laska jest oznaką właśnie niepełnosprawności wzroku, głównie zupełnego niewidzenia, albo słabego widzenia i jest to taki problem natury psychicznej, takie przezwyciężenie tego momentu, że inni będą wiedzieli” – mówi dr Kamila Miler-Zdanowska, adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej w kolejnej audycji z cyklu „Czas na Społeczeństwo”.

Obszary badawcze, którymi zajmuje się rozmówczyni Krzysztofa Wostala to między innymi: orientacja przestrzenna i samodzielne poruszanie się osób z niepełnosprawnością wzroku w biegu życia; wykorzystanie innowacji technologicznych i informatycznych do celów  orientacji przestrzennej osób z niepełnosprawnością wzroku; echolokacja jako metoda wspomagająca orientację przestrzenną osób  niewidomych i słabowidzących; modele nauczania orientacji przestrzennej w Polsce i na świecie; metody, formy kształcenia specjalistów pracujących z osobami z niepełnosprawnością wzroku w kraju i za granicą.

Reklama

W rozmowie opowiada między innymi o tym, czym jest orientacja przestrzenna i do kogo jest skierowana. Mówi o nauce orientacji dzieci i  dorosłych. Wyjaśnia czym jest echolokacja. Opowiada także o wydanej  przez siebie książce.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.