Zatrzymany 63-latek / fot. Policja
Reklama

Mężczyzna chciał przekupić policjantów w Katowicach. Grozi mu 10 lat więzienia. Katowicka policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, który aby uniknąć konsekwencji prawnych chciał przekupić mundurowych. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. 

„Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali do kontroli na ul. Karliczka kierującego oplem do kontroli drogowej. W czasie kontroli 63-latek został poddany również badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie wskazało, że miał prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującemu grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu” – dodaje. 

Reklama

Mężczyzna, aby uniknąć kary chciał przekupić mundurowych kwotą 5 tys. zł, mimo tego, że został poinformowany, iż interwencja jest nagrywana. 

W pewnym momencie wyciągnął pieniądze z portfela i zaoferował mundurowym łapówkę. Kierujący został zatrzymany i doprowadzony do katowickiej jednostki, a gotówka zabezpieczona.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut przekupstwa funkcjonariuszy, w celu odstąpienia przez nich od czynności prawnych. Odpowie również za jazdę w stanie nietrzeźwości. Na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu 10 lat więzienia. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.