foto: GKS Katowice
Reklama

GKS Katowice przygotowuje się do udziału w prestiżowych rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów.​ Dzisiaj klub ujawnił, na jakim lodowisku będzie rozgrywał spotkania w charakterze gospodarza.

Zdobycie tytułu Mistrza Polski upoważniło GKS Katowice do występu w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów sezonu 2022/2023. Niedawno poznaliśmy grupowych rywali GieKSy, a także szczegółowy terminarz pierwszej fazy rozgrywek CHL.

Reklama

Organizacja meczów Hokejowej Ligi Mistrzów to spore przedsięwzięcie, które wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wymogów szczegółowo określonych przez organizatora rozgrywek. Kluczowe z nich dotyczą infrastruktury obiektów, na których rozgrywane są mecze. Lodowisko „Satelita”, na którym GKS rozgrywa mecze Polskiej Hokej Ligi, nie spełnia wyśrubowanych kryteriów. Klub oraz Miasto Katowice podjęły starania, aby mecze Ligi Mistrzów zorganizować w dużej hali Spodka. W związku z faktem, że Katowice zostały współgospodarzem tak wielkiej i prestiżowej imprezy jak Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn, pogodzenie organizacji obu imprez w Spodku nie było możliwe.

Dla Klubu priorytetem pozostaje zorganizowanie meczów w Katowicach. Dlatego we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji postanowiono o dostosowaniu Lodowiska „Jantor” do wymogów Hokejowej Ligi Mistrzów. GKS Katowice rozegra na obiekcie przy ul. Nałkowskiej trzy mecze fazy grupowej CHL. Pierwszym rywalem będzie szwedzki zespół Rögle Engelholm (1 września, godz. 18:05), drugim – szwajcarski ZSC Lions Zurych (3 września godz. 18:00), a trzecim – węgierski Fehérvár AV19 (4 października, godz. 18:00).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.