Osiedle Franciszkańskie / fot. TDJ Estate
Reklama

21 budynków i ponad 100 mieszkań. Zakończyli budowę Osiedla Franciszkańskiego w Katowicach – poinformował deweloper TDJ Estate. Ostatni budynek przy ulicy Książęcej 22 otrzymał pozwolenie na użytkownie, a lokatorzy klucze.

Osiedle Franciszkańskie powstało w sercu katowickiej Ligoty, w pobliżu kompleksu klasztornego oo. Franciszkanów w Panewnikach. Budowa rozpoczęła się w kwietniu 2014 roku i została podzielona na sześć etapów. W ramach pierwszych dwóch zrealizowano trzy obiekty, w których znalazło się łącznie 287 mieszkań. Na początku kwietnia 2016 roku rozpoczęto budowę trzeciej fazy osiedla z 246 mieszkaniami. O uruchomieniu kolejnego, IV etapu zaprojektowanego z myślą o 90 mieszkaniach, inwestor poinformował we wrześniu 2017 roku. W 2018 roku ruszyła realizacja największego, V etapu obejmującego 9 budynków i 401 mieszkań. We wrześniu ubiegłego roku TDJ Estate zainicjowało postawienie ostatniego budynku wchodzącego w skład osiedla – klucze do 49 mieszkań trafiły już w ręce właścicieli.

Reklama

„Osiedle Franciszkańskie to wyjątkowy, bo pierwszy projekt mieszkaniowy w historii naszej działalności. 8 lat temu postawiliśmy na Ligotę, w której dostrzegliśmy ogromny potencjał. Spokojna, zielona okolica, dobre skomunikowanie z centrum miasta, a do tego rozwinięta infrastruktura usługowa przekonała nas, że jest to doskonałe miejsce do życia. Chcieliśmy więc uzupełnić tę tkankę w tak potrzebny aspekt mieszkaniowy. Duże zainteresowanie inwestycją potwierdziło, że spełniliśmy oczekiwania mieszkańców i tym samym zachęciło nas do realizacji kolejnych etapów. Dziś wieńczymy ten projekt, ale zostajemy w Ligocie, gdzie w 2020 roku wystartowaliśmy z inwestycją mieszkaniową Franciszkańskie Południe” – mówi Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate.

Łącznie Osiedle Franciszkańskie tworzą 1073 mieszkania o metrażach od 26,20 mkw. do 131,37 mkw. Do każdego z nich przynależy ogródek, balkon lub taras. Budynki zostały wyposażone w nowoczesne windy, wózkownie i komórki lokatorskie. Pod każdym z obiektów znajduje się parking podziemny, a do dyspozycji mieszkańców jest również zewnętrzna ogólnodostępna strefa parkingowa. Na parterach budynków powstały lokale usługowe, w których mieszczą się kawiarnia, sklep z grami planszowymi, gabinet dentystyczny, apteka, sklep spożywczy, salon optyczny, kancelaria prawnicza i żłobek. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie salonu kosmetycznego i filii Biblioteki Miejskiej.

Inwestor zagospodarował teren przy blokach – wokół budynków zasadzono 25 tys. roślin, a III oraz V etap projektu połączył park ze strefą rekreacyjną. Pamiętano również o najmłodszych – dzieci mogą korzystać z czterech placów zabaw. Z kolei od 2017 roku na osiedlu funkcjonuje sezonowa stacja rowerowa.

Reklama

1 Komentarz

  1. Powodzenia w zakupie. W jednym z bloków pół roku temu był basen na parkingu pod ziemią. A deweloper na to: wad żadnych nie stwierdzono

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.