Poszukiwany mężczyzna / fot. Policja
Reklama

Katowicka policja szuka mężczyzny, który wpłacił pieniądze z konta kobiety. Oszukał ją tzw. metodą na „BLIK”. Poszkodowana straciła 2,3 tys. zł.

Sprawdzę prowadzą Kryminalni z Komisariatu VII Policji w Katowicach. Do oszustwa doszło 9 marca 2022 roku.

Reklama

„Podejrzewany mężczyzna wpłynął na przekazywanie danych teleinformatycznych, poprzez wygenerowanie bez wiedzy pokrzywdzonej kodu BLIK, przy użyciu którego wypłacił gotówkę z bankomatu. Wykorzystując możliwość płatności BLIK-iem, wysłała kobiecie za pośrednictwem komunikatora link do strony, gdzie pokrzywdzona wypełniła dane niezbędne do logowania się do bankowości online jej rachunku bankowego. W efekcie kobieta została oszukana i z jej konta bankowego zostało skradzione 2,3 tys. zł” – informuje katowicka policja.

Mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu,wypłacił pieniądze z bankomatu zlokalizowanego we Wrocławiu przy ul. Komandorskiej 66.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać podejrzewanego lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu VII Policji w Katowicach pod nr telefonu 47 85 139 00 lub pod adresem e-mail: kp7@katowice.ka.policja.gov.pl

Reklama

1 Komentarz

  1. Ten artykuł to jakiś śmiechu na sali. W zeszłym roku spotkała mnie taka sama sytułacja jestem mieszkanką Katowic a pieniądze były wypłacane w Warszawie centrum handlowym. Tyle że mi skradziono 4 razy więcej. I policja powiedziała że nie ma możliwości znalezienia winnego chociaż był numeru telefonu godziny wypłat i bankomat Euronet miał monitoring i sprawa została przez policję w Katowicach ułożona!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.