Jeden z zatrzymanych / fot. Policja
Reklama

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 22-latek, po bójce w centrum Katowic. 3 inne osoby też usłyszały zarzuty, ale udziału w bójce. W okolicach Kina Rialto doszło do starcia dwóch grup. Trzech mężczyzn z okolic Kielc i dwóch z naszego regionu.

O tym zdarzeniu wstępnie informowaliśmy kilka dni temu. W nocy z soboty na niedzielę doszło do bijatyki w rejonie skrzyżowania ulicy Kościuszki i Kochanowskiego. To pokłosie tego, co zdarzyło się wcześniej w jednym z klubów w Katowicach. Trzech mężczyzn spoza naszego województwa, którzy przyjechali na kawalerskie, zaczepiało dwie kobiety, które były w towarzystwie swoich dwóch kolegów. Następnie mężczyźni trafili na siebie w okolicach Rialta.

Reklama

„Pomiędzy mężczyznami najpierw doszło do sprzeczki, a później do bójki, w trakcie której 22-letni mieszkaniec Sieradza zaatakował jednego z uczestników nożem, zadając rany kłute tułowia. Uderzył w twarz również świadka zdarzenia, który doznał licznych złamań” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. Uderzony świadek, to jeden z trzech mężczyzn – po prostu przypadkiem wyeliminował z bójki swojego kolegę łamiąc mu nos. Co tak naprawdę uchroniło go przed zarzutem udziału w bójce, dlatego ma status świadka w sprawie.

„Mężczyźni zostali zatrzymani kilkanaście minut po zdarzeniu w wyniku penetracji terenu i osadzeni w policyjnym areszcie. Rannemu uczestnikowi bójki została udzielona pomoc medyczna i za zgodą lekarza został również osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W trakcie czynności procesowych zatrzymani złożyli wyjaśnienia. 22-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa w związku z udziałem w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe decyzją sądu mężczyzna na czas trwającego postępowania został aresztowany na 3 miesiące” – tłumaczy Żyłka.

Pozostałym podejrzanym w wieku 20, 21 i 31 lat przedstawiono zarzut udziału w bójce. Zostali objęci policyjnym dozorem. Czynności w sprawie trwają.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.