Wodny Plac Zabaw w Dolinie Trzech Stawów / fot. Sławomir Rybok / UM Katowice
Reklama

Wodne Place Zabaw już działają w Katowicach. Odkryte baseny będą uruchomione jeszcze w czerwcu, poinformował Urząd Miasta Katowice.

Katowicki MOSIR uruchomił już 4 wodne place zabaw dla najmłodszych. Obiekty tak popularne wśród dzieci mieszczą się na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek, os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej oraz przy wejściu od ul. Pułaskiego na Dolinę Trzech Stawów. Jeden mieści się także na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224.

Reklama

„Wstęp na place zabaw jest możliwy w godzinach 9-20 i jest bezpłatny. Doświadczenia i frekwencja z ubiegłych lat dowodzą, że miejsca te są idealne do spędzania wolnego czasu w upalne dni, zarówno przez katowickie dzieci, jak i ich opiekunów” – informuje miasto.

18 czerwca ma zostać uruchomiony otwarty basen na ulicy Rolnej, a 24 czerwca na Bugli.

Uruchomienie miejskich basenów to wielkie przedsięwzięcie. Samo techniczne przygotowanie pływalni wiąże się z potrzebą ogromu prac hydraulicznych oraz typowo budowlanych i w sumie trwa niemal miesiąc. Dodatkowo obiekty zawsze wymagają doczyszczenia, a raz na kilka sezonów poważniejszego remontu. Napełnienie wodą, choć bardzo efektowne, to już tylko postawienie kropki nad i. Inną bardzo trudną kwestią jest przygotowanie organizacyjne obsługi i skompletowanie zespołu ratowników” – mówi Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u. „Z basenów będzie można korzystać do końca sierpnia, natomiast przy sprzyjającej pogodzie wodne place zabaw będą dostępne dłużej” – dodaje dyrektor MOSiR.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.