Reklama

Odwołano dwóch wiceprezesów Kolei Śląskich, mają być podwyżki dla pracowników i nowy doradca – wynika z ustaleń InfoKatowice.pl. Duże zmiany u regionalnego przewoźnika. 

Koleje Śląskie poinformowały o odwołaniu dwóch wiceprezesów. Ze stanowiskami pożegnali się: Alina Omięcka, wiceprezes ds. Rozwoju oraz Aleksander Drzewiecki, wiceprezes ds. Technicznych. W oficjalnym komunikacie spółka piszę o „wprowadzono modyfikacje w modelu funkcjonowania spółki”.

Reklama

„Rada Nadzorcza i Zarząd Kolei Śląskich składają serdeczne podziękowania P.T. Wiceprezesom za ich zaangażowanie, profesjonalizm i całość działań tak na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa, jak i starań o uzyskanie przewagi konkurencyjnej, a także dołączają życzenia dalszych sukcesów i satysfakcji z realizowania nowych projektów i przedsięwzięć” – czytamy w komunikacie Kolei Śląskich.

Z informacji przez nas uzyskanych wynika także, że na razie wakaty po wiceprezesach nie będą uzupełniane. Nieoficjalnie mówi się, że powstanie nowe stanowisko doradcy zarządu ds. technicznych, ma je objąć Wojciech Balczun, były przewodniczący rady nadzorczej PKP, pełnił też funkcję prezesa Kolei Ukraińskich i PKP Cargo.

W Kolejach Śląskich – to też informacja nieoficjalna – miało też dojść do porozumienia płacowego ze związkami zawodowymi. Od lipca pracownicy dostaną podwyżki wysokości 500 zł, kolejne 500 zł więcej otrzymają od stycznia 2023 roku. Kilka dni temu przed Urzędem Marszałkowskim manifestowali pracownicy, domagali się podwyżek.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.