Podpisanie umowy na remont ul. Warszawskiej - Tramwaje Śląskie oraz wykonawca inwestycji / fot. Dariusz Czapla / UM Katowice
Reklama

Prawie 19 mln zł będzie kosztowała przemiana ulicy Warszawskiej. W ciągu roku ma być zielona – pojawi się tam kilkadziesiąt drzew i kilka tysięcy bylin, trwa i pnączy. To oznacza, że większość miejsc parkingowych zniknie z ulicy. Podpisano umowę na wykonanie inwestycji.

„Ulica Warszawska ma wrócić do swojego historycznego wyglądu. Zamiast parkujących samochodów pojawią się drzewa i krzewy – mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa, który podkreśla, że to część jego umowy z mieszkańcami z 2018 roku.

Reklama

Planowane zakończenie inwestycji, której wartość wynosi ok. 18,9 mln zł, to drugi kwartał 2023 r. Część kosztów, niecałe 3 mln zł, pokryje spółka Tramwaje Śląskie S.A.

Koncepcja ulicy Warszawskiej / fot. UM Katowice

Obecnie na odcinku ul. Warszawskiej objętym projektem znajdują się 52 miejsca parkingowe, w tym 5 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz 20 miejsc oznaczonych kopertą. Koncepcja zakłada zachowanie do celów doraźnej obsługi punktów handlowo-usługowych wyznaczonych miejsc do chwilowego zatrzymania w ilości 6 sztuk oraz 4 stanowiska dla osób niepełnosprawnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.