Koniec istniejącego odcinka ul. Dobrowolskiego / fot. Katowicka Agencja Wydawnicza
Reklama

Będzie nowe połączenie ze Strefą Kultury za 35 mln zł. Przedłużą ulicę Dobrowolskiego, powstaną chodniki i droga rowerowa. Katowickie Inwestycje ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych, które mają być wykonane w okolicach Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Muzeum Śląskiego.

Mieszkańcy Bogucic zyskają nowe połączenie ze Strefą Kultury. Dokumentacja projektowa zakłada wykonanie przedłużenia ulicy Dobrowolskiego do ulicy Katowickiej, a u ich zbiegu budowę ronda, które usprawni i upłynni ruch. Co ważne w ramach realizacji inwestycji powstanie również dodatkowa infrastruktura – chodniki, droga rowerowa, kanały technologiczne, systemy odwodnienia oraz oświetlenie. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i użytkowników drogi. W ramach tej inwestycji powstanie również nowy odcinek ulicy Mieroszewskiego – od skrzyżowania z ulicą Bończyka do nowopowstałego przedłużenia ulicy Dobrowolskiego.

Reklama

„Ważną korzyścią dla mieszkańców Katowic, jaką przyniesie ta inwestycja, będzie połączenie alei Roździeńskiego z Bogucicami. Dzięki temu, kierowcy będą mogli omijać ścisłe centrum Katowic, oszczędzając swój czas oraz odciążając ruch w rejonie Ronda im. gen. Jerzego Ziętka” – mówi Jarosław Łuczyński, zastępca dyrektora w spółce Katowickie Inwestycje S.A.

Inwestycja o szacowanej wartości około 35 mln zł, to jedno z sześciu zadań, które planowane są do realizacji w Katowicach w ramach programu „Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.