Reklama

Zmiana trasy linii autobusowej nr 930. Będzie więcej połączeń z Janowa do centrum Katowic, poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego. 

Obecnie autobusy linii 930 jeżdżą pomiędzy katowickim Dworcem a przystankiem Nikiszowiec Pętla. Jesienią ma się to jednak zmienić. Zarządu Transportu Metropolitalnego ustalił z UM Katowice modyfikację powyższej trasy. Autobusy nadal będą ją rozpoczynać i kończyć w centrum Katowic, ale będzie ona prowadzić aż do i z Centrum Przesiadkowego Zawodzie – ulicami Murckowską, Gospodarczą, Szopienicką, następnie przez Nikiszowiec i Janów (z obsługą przystanków Nikiszowiec Szpital, Nikiszowiec Kościół, Janów Zamkowa Skwer, Janów Zamkowa, Janów Leśnego Potoku, Janów Oswobodzenia Cmentarna, Janów Lwowska Szkoła) i ulicą Bagienną.

Reklama

Pasażerowie będą mogli korzystać z autobusów linii 930 co 30 minut w dni robocze i co 60 minut w soboty, niedziele i święta. Do tej pory połączenia realizowane były w tych dniach kolejno co 60 i 90 minut. Dodatkowo, rozkład jazdy będzie zakładał synchronizację naprzemienną co 15 minut z rozkładem jazdy linii 674.

Po drugie, mieszkańcy Janowa zyskają nową możliwość dojazdu do centrum Katowic. Autobusy linii 930 w jednym kierunku będą dojeżdżać do Centrum Przesiadkowego na Zawodziu, co oznacza, że pasażerowie będą mogli przesiąść się na tramwaj i dotrzeć do centrum stolicy Metropolii transportem szynowym.

Zaletą zaplanowanego rozwiązania jest także włączenie do obsługi przez autobusy linii 930 większej części dzielnicy Janów. Autobusy, zamiast jechać ulicą Ociepki i obsłużyć jeden przystanek, pojadą ulicą Zamkową, Grodową i Leśnego Potoku i tym samym obsłużą 3 przystanki (Janów Zamkowa, Janów Leśnego Potoku i Janów Oswobodzenia Cmentarna). Plusem jest także to, że autobusy będą obsługiwać nowe osiedle mieszkaniowe w dzielnicy Nikiszowiec.

Zmiana trasy linii 930 zostanie wprowadzona po rozstrzygnięciu postępowania na „Świadczenie usług autobusowego transportu publicznego…”. Przetarg został ogłoszony na początku maja. Firmy przewozowe mają czas na składanie ofert do 7 czerwca.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.