Ulica Warszawska w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Napad z użyciem noża w Katowicach. Dwóch mężczyzn zatrzymanych na ulicy Warszawskiej. Jednemu z nich grozi aż 18 lat więzienia, powodem jest to, że działał w warunkach recydywy. Napastnicy mieli pecha, trafili na patrol straży miejskiej. 

Dwaj mężczyźni chcieli dokonać rozboju u zegarmistrza w centrum Katowic. Kierowali też groźby karalne względem personelu. 

Reklama

„Z policyjnych ustaleń wynika, że dwóch zamaskowanych mężczyzn w wieku 34 i 43 lat weszło do zegarmistrza i grożąc personelowi punktu handlowego nożem, zażądali wydania gotówki. Ze względu na stanowczą postawę pokrzywdzonych, sprawcy spłoszyli się i wybiegli w kierunku ulicy Warszawskiej, gdzie zostali ujęci przez funkcjonariuszy katowickiej straży miejskiej, którzy patrolowali miasto” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Następnie mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z I komisariatu i osadzeni w policyjnym areszcie. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że zatrzymani grozili pozbawieniem życia mężczyźnie, który był świadkiem. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące” – dodaje. 

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia, która wobec 34-latka może zostać podwyższona o połowę, działał w warunkach recydywy.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.