Ulica Piotrowicka / fot. KAW
Reklama

Od poniedziałku utrudnienia na ulicy Piotrowickiej w Katowicach. Rusza naprawa nawierzchni, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Remontowany będzie odcinek od ulicy Hadyny do ulicy Panewnickiej, a drogowcy mają też pracować w nocy, co może być wyjątkowo uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. 

Od poniedziałku 16 maja nastąpią zmiany w organizacji ruchu w rejonie prowadzonych prac. Te będą polegały na na frezowaniu, wyrównaniu, ułożeniu siatki, warstwy wiążącej i wykończeniu  nawierzchni w warstwie ścieralnej i będą wykonywane przez firmę DROGOPOL z Katowic. Ich koszt to ponad 1,35 mln zł. 

Reklama

Nastąpi zwężenie jezdni z dwóch pasów do jednego. Wprowadzony zostanie tzw. ruch wahadłowy. Planowany termin realizacji zgodnie z ofertą wykonawcy wynosi 30 dni kalendarzowych. Jednak w trosce o komfort okolicznych mieszkańców oraz kierowców harmonogram prac został przygotowany tak, by remont zakończyć w dwa tygodnie.

Ulica Piotrowicka to jedna z głównych ulic Ligoty, łącząca Panewniki z centrum Katowic, dlatego plan inwestycji został opracowany z myślą o priorytetowej funkcji tej trasy. 

Ważnym elementem przygotowania inwestycji jest zarówno zapewnienie przejezdności drogi, jak i ułożenie prac tak, by w jak najmniejszy sposób wpływały na komfort mieszkańców. Remont ulicy Piotrowickiej poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, wpłynie na jakość podróży, ale też docelowo zmniejszy hałas odczuwany wcześniej przez ludzi mieszkających w okolicznych budynkach” – mówi Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. „Inwestycja wymaga prowadzenia prac również nocami. Szczególnie uciążliwy może być hałas wynikający z frezowania prowadzonego nocami z 16. na 17. i z 17. na 18. maja, za które przepraszamy mieszkańców i prosimy ich o wyrozumiałość” – dodaje dyrektor.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.