Wypisywanie mandatu / fot. Policja
Reklama

Katowicka policja podsumowała akcję „NURD”, która była ukierunkowana na ochronę tych najbardziej narażonych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów. Karano głównie kierowców, ale zdarzyły się też mandaty względem pieszych. Jak wyglądały liczby i ile odebrano praw jazdy na terenie Katowic? 

21 kierujących w trakcie czwartkowej akcji na terenie Katowic nie udzieliło pierwszeństwa pieszemu na pasach. 31 przekroczyło prędkość w rejonie przejść dla pieszych. 5 omijało samochód, który zatrzymał się w celu udzielenia pierwszeństwa pieszym na przejściu – to szczególnie niebezpieczne zachowanie na passach. 97 kierowców popełniło inne wykroczenia. 

Reklama

Zatrzymano też jedną osobę, która przekroczyła prędkość o 50 km/h – zabrano jej prawo jazdy, ujawniono też jednego kierującego, który miał odebrane prawo jazdy na 3 miesiące oraz 1, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

2 pieszych ukarano za przechodzenie w niedozwolonym miejscu oraz za 2 inne wykroczenia drogowe. Zatrzymano też 1 nietrzeźwego rowerzystę. 

W sumie sprawcy wykroczeń zostali ukarani 98 mandatami, zastosowano też 53 pouczenia. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.