Reklama

Nowoczesne usługi brokerskie nie ograniczają się jedynie do umożliwienia inwestorom handlu akcjami, surowcami czy kryptowalutami. Jednym z najpopularniejszych instrumentów pochodnych są kontrakty na różnice cenowe. Czym dokładnie są i gdzie możemy nimi handlować?

Czym są kontrakty na różnice cenowe?

Kontrakty na różnice cenowe, nazywane często kontraktami CFD są niczym innym jak umową, którą zawierają dwie strony w obszarze rozliczenia różnicy pomiędzy wartością danego waloru w momencie powstania kontraktu a momentem, kiedy kontrakt wygaśnie. Kontrakty CFD w swojej bazowej postaci mają konkretny termin rozliczenia, dlatego obie strony dokładnie wiedzą, kiedy potencjalna różnica będzie rozliczona. 

Reklama

Podobnie jak inne nowoczesne formy inwestycji, kontrakty na różnice cenowe należą do grupy instrumentów pochodnych, co oznacza, że inwestor, kupując dany walor, nie posiada go fizycznie, a jedynie otrzymuje prawo do uzyskania potencjalnego zysku z różnicy cenowej. W przeciwieństwie do inwestycji w akcje, kontrakty CFD umożliwiają także handel na spadki. 

Na jakich aktywach inwestycyjnych występują kontrakty?

Na przestrzeni ostatnich lat popularność kontraktów na różnice cenowe znacznie wzrósł, co z pewnością przyczyniło się do zwiększenia repozytorium instrumentów finansowych, na podstawie których stworzono kontrakty terminowe. Dlatego też obecnie inwestor może zaangażować się w inwestycje w kontrakty na takich instrumentach, jak:

  • akcje spółek notowanych na giełdzie;
  • kontrakty futures;
  • kryptowaluty
  • waluty;
  • surowce i towary;

Gdzie handlować kontraktami na różnice handlowe?

Handel kontraktami na różnice handlowe jest obecnie bardzo popularną formą inwestycji, a co najważniejsze, każdy, nawet początkujący trader ma możliwość zakupu takich instrumentów i włączenia ich do swojego portfela inwestycyjnego.

Najprostszym sposobem na inwestycje na kontraktach CFD jest wykorzystanie nowoczesnych platform inwestycyjnych dostarczanych przez najlepszych na rynku brokerów. Wypróbuj tutaj platformę inwestycyjną, która zapewnia dostęp do szerokiej oferty kontraktów CFD.

Warto pamiętać, że podobnie jak inne instrumenty, także kontrakty na różnice kursowe wiążą się z dużym ryzykiem inwestycyjnym. Brak odpowiedniego przygotowania się do handlu, zbyt duże zaangażowanie dźwigni finansowej, a także stosowanie podstawowych zasad zarządzania ryzykiem może doprowadzić inwestora do wygenerowania dotkliwych strat inwestycyjnych. Zanim więc postanowimy rozpocząć przygodę z kontraktami CFD, zapoznajmy się dokładnie z mechaniką rynków oraz przygotujmy się na wysoką zmienność rynków.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.