Pokój w klubie nocnym / fot. Policja
Reklama

Zamiast klubu nocnego prowadzili burdel. Herszta grupy zatrzymali na Katowice-Aiport. W sumie zatrzymano 5 osób, cztery w klubie nocnym, który był tak naprawdę agencją towarzyską. To efekt dwuletniego śledztwa, które prowadzili kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. 

„Śledczy ustalili, że jej członkowie prowadzili agencję towarzyską pod przykrywką jednego z zabrzańskich klubów nocnych. Po zebraniu materiału dowodowego, kryminalni przystąpili do realizacji śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Policjanci wkroczyli do kierowanego przez sprawców klubu nocnego w Zabrzu oraz ich mieszkań, m.in. w  Tarnowskich Górach, zatrzymując 39-latka kierującego grupą oraz jej trzech członków w wieku od 32 do 50 lat – mieszkańców województwa śląskiego. Śledczy ustalili, że drugi z członków ścisłego kierownictwa grupy – 49-letni mieszkaniec województwa śląskiego, przebywa na zagranicznym urlopie” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. „Gdy po kilku dniach przyleciał na lotnisko w Pyrzowicach, trafił prosto w ręce czekających tam już na niego śląskich kryminalnych” – dodaje. 

Reklama
Zatrzymany mężczyzna / fot. Policja

Zatrzymanym śledczy przedstawili zarzuty czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu, z czego to uczynili sobie stałe źródło dochodu oraz kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, za co może im grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze ujawnione w trakcie przeszukania – to kilkanaście tysięcy złotych. 

Reklama

1 Komentarz

  1. to jest jakaś różnica między burdelem, a nocnym klubem z paniami? Ktoś coś wie? Zatrudnienie jest na umowę burdelową, czy jak? Przecież takie kluby są na każdym kroku, ludzie tam fortuny zostawiają i wszystko działa na legalu…

    I jak to możliwe, że śledztwo trwało 2 lata? Ile razy tajny agent katowickiej policji musiał skorzystać z usług nierządnic, żeby było pewne, że to burdel?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.