Ulica Dworcowa / fot. Olaf Staszkiewicz / InfoKatowice.pl
Reklama

Samochody będą przejeżdżać deptakiem na ulicy Dworcowej? Żeby dojechać do automatycznego parkingu. To nieoficjalne informacje, których nie dementuje miasto. „Rozważone zostanie wprowadzenie zmian organizacji ruchu na ul. Dworcowej w Katowicach” – zapowiada wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula. To nie koniec, nieoficjalnie mówi się, że część parkingu miałby zostać udostępniona znajdującemu się tam hotelowi. 

O kwestie parkingu na ul. Tylnej Mariackiej, gdzie automatycznie mają parkować samochody (to tzw. Zespół Maszyn Parkujących – ZMP) dopytywał radny Dawid Durał. Durał zapytał czy wszystkie miejsca parkingowe będą ogólnodostępne, i ile będzie kosztowała rezerwacja miejsca przez podmioty gospodarcze lub osoby prywatne. Nieoficjalnie mówi się o podnajęciu części parkingu znajdującemu się na ulicy Dworcowej hotelowi. 

Reklama

„Jeżeli parking będzie dostępny dla podmiotu gospodarczego to czy w drodze kolejnego wyjątku władze miasta dopuszczą oprócz wjazdu na „5 minut” przejazd „Deptakiem Dworcowa” na parking (z drugiej strony – na Tylna Mariacką – są słupki opuszczane)” – dopytywał radny.  To absurdalna wizja, bo wtedy deptak, który kosztował kilkanaście milionów złotych wróciłby do swojej poprzedniej funkcji – de facto ulicy. Miasto natomiast nie powiedziało „nie”. 

Na parkingu ma być 240 dostępnych miejsc parkingowych. W założeniu mają być ogólnodostępne, ale… 

„Tutejszy Urząd posiada informacje o zainteresowaniu wynajmem maszyn przez podmioty gospodarcze, aczkolwiek szczegółowe rozmowy w tej sprawie nie zostały jeszcze przeprowadzone” – stwierdził wiceprezydent Bogumił Sobula. „Nie przewiduje się wynajmu pojedynczych stanowisk postojowych podmiotom indywidualnym np. na miesiąc. Aktualnie nie zostały jeszcze określone wszystkie dane, które będą miały wpływ na wysokość opłat za korzystanie z miejsc postojowych ZMP zarówno dla podmiotów gospodarczych, jak i użytkowników indywidualnych” – dodał. 

Wiceprezydent nie wykluczył też zmian na samej ulicy Dworcowej. 

„W zależności od zainteresowania podmiotów gospodarczych wynajmem maszyn, rozważone zostanie wprowadzenie zmian organizacji ruchu na ul. Dworcowej w Katowicach” – zaznaczył Sobula. 

Przebudowa ulicy Dworcowej kosztowała 17 mln zł. Automatyczny parking to koszt 20 mln zł. Ma być gotowy pod koniec tego roku. 

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. A co cytowani przez Was radni robili, kiedy powstawał ten absurdalny plan? Może ktoś zapyta, zamiast ciągłych pijarowskich tekstów z tymi samymi „bohaterami” ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.