Ulica Stawowa - zaparkowane samochody / fot. Ł. Borkowski
Reklama

Radny pyta kiedy miasto poradzi sobie z dzikim parkowaniem na ulicy Stawowej. Urząd „ma nadzieję”, że sobie poradzi, kiedyś tam bo dat nie podaje, obecnie dziękuje radnemu za to, że zwrócił uwagę na problem. Z tym, że jak przyznaje sam magistrat, działania w ramach akcji „Wyzwanie: Parkowanie”, gdzie miasto walczy z nieprawidłowym parkowaniem obejmują ulicę Stawową. Efekt sfotografował katowicki radny.

Sprawą parkowania na ulicy Stawowej zainteresował się miejski radny Łukasz Borkowski. To w końcu jedna z najbardziej popularnych ulic/deptaków w mieście. Dzikie parkowanie odbywa się na ulicy Stawowej przy zbiegu ulic Chopina i Mickiewicza.

Reklama

„Samochody parkują tam notorycznie, po kilka, kilkanaście naraz. Postój odbywa się przez wiele godzin, na chodniku. Aby dojechać w miejsce, w którym zatrzymują się samochody, trzeba ponadto przejechać przez przejście dla pieszych oraz przestrzeń jednego z najbardziej ruchliwych ciągów pieszych w Katowicach” – stwierdził radny Łukasz Borkowski w swojej interpelacji do prezydenta Katowic.

„Niestety, mimo to nikt nic z tym nie robi, a sytuacja powtarza się notorycznie” – dodał Borkowski. Zapytał prezydenta Katowic kiedy i czy w ogóle można spodziewać się rozwiązania problemu dzikiego parkowania na ulicy Stawowej oraz dlaczego do tej pory nic z tym problemem nie zrobiono.

Maciej Stachura, sekretarz miasta przyznał, że katowicki magistrat prowadzi akcję od końca kwietnia 2021 roku.

„Zadanie realizowane jest przez strażników pełniących służbę w terenie, bez zaangażowania dodatkowych patroli bądź opracowywania odrębnych harmonogramów zadaniowych, z niewielkim ograniczeniem ilościowym w okresie od grudnia 2021r do marca br. przyczyną którego było oddelegowanie strażników miejskich do wykonywania czynności wspólnych z Policją w przedmiocie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV” – stwierdził Stachura.

M.in. ul. Stawowa pod szczególną kontrolą

Obszarowo działanie w ramach akcji zostało skupione na terenie śródmieścia Katowic (ulice objęte szczególną kontrolą: 3 Maja, Rynek, Wawelska, Stawowa, Mickiewicza, Młyńska, Pocztowa, Bankowa, Warszawska, Mariacka, Mielęckiego, Staromiejska, Dyrekcyjna, Mariacka Tylna, Stanisława, Teatralna, Korfantego, Gliwicka) oraz na części dzielnicy Koszutka (ulice objęte szczególną kontrolą m.in. Grażyńskiego, Czerwińskiego, Wyszyńskiego, Oblatów, Okrzei, Dunikowskiego, Morcinka, Góreckiego, Korfantego).

Z danych podanych przez miasto wynika, że przeprowadzono w tym obszarze 12309 interwencji sklasyfikowanych jako wykroczenia. W tym samym okresie na terenie całego miasta ujawnionych zostało 18317 nieprawidłowości uznanych za wykroczenia przeciwko porządkowi w komunikacji lub inne popełnione z wykorzystaniem pojazdu. Z  tego 11328 stanowią sprawy zakończone, pozostałe są w trakcie załatwiania.

Co do ulicy Stawowej, to sekretarz podziękował radnemu za interwencję.

„Uprzejmie dziękuję Panu Radnemu za zwrócenie uwagi na problem nielegalnego parkowania pojazdów przy ul. Stawowej i mam nadzieję, że podejmowane działania pozwolą wyeliminować nieprawidłowo parkujące pojazdy w tym rejonie w przyszłości” – stwierdził Stachura. Przypomnijmy, miasto od kwietnia 2021 roku walczy z nielegalnym parkowaniem, w szczególności m.in. na ulicy Stawowej.

Reklama

1 Komentarz

  1. Może lepiej pisać o problemie, niż kolejny raz robić PR radnym-bezradnym i urzędnikom, którzy są najbardziej zainteresowani własnymi sprawami? Może redakcja ogłosi jakiś konkurs na pomysły, dotyczace parkowania? Alo wykaże własną inicjatywę, zamiast następnych 20 tekstów, bo to już nudne…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.