Ulica 3 Maja w Katowicach / fot: Jacek Waszut-Wójkowski
Reklama

Ile mieszkań oddano do użytku w Katowicach? A o ile więcej osób zameldowało się na terenie miasta? Radny Łukasz Borkowski (KO) zapytał o konkretne dane Urząd Miasta Katowice, po dość długim oczekiwaniu urzędnicy w końcu przedstawili część odpowiedzi. Nie wszystkie, bo na cześć danych trzeba będzie jeszcze poczekać. Głównie chodzi o kwestie meldunkowe w nowych mieszkaniach, które powstają na terenie miasta. 

Z danych przekazanych przez miasto wynika, że w 2018 roku oddano do użytkowania w Katowicach 893 mieszkania, w 2019 było to 1250, 2020 już 3353 a 2021 nieco mniej 20190. Kwestia meldunku na pobyt stały w Katowicach została rozbita na dwie części – pobyt stały ogółem i pobyt stały osób spoza gminy. Trend raczej wskazuje, że w mieście melduje się ogólnie więcej osób spoza Katowic niż oddawanych do użytkowania jest nowych mieszkań.

Reklama

Obecnie na informację odnośnie tego ile osób zameldowało się w nowo oddanych do użytku mieszkaniach w Katowicach musimy poczekać. Miasto nie posiada takich danych.

„Urząd Miasta Katowice nie prowadzi ewidencji nowo oddanych do użytku budynków mieszkalnych. W związku z powyższym Wydział Spraw Obywatelskich zwrócił się z pismem do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego celem pozyskania wykazu ww. budynków. W przypadku otrzymania odpowiedzi, dane dotyczące ilości osób zameldowanych na pobyt stały w nowo oddanych do użytku budynkach mieszkalnych w poszczególnych latach w okresie 2018-2022, zostaną niezwłocznie przekazane” – poinformował wiceprezydent Jerzy Woźniak.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.