Rafał Figiel / foto: GKS Katowice

GieKSa pokonała w rozgrywanym przy pustych trybunach spotkaniu GKS Jastrzębie 3:1. Dwie bramki dla katowiczan zdobył Arkadiusz Jędrych, a trzecią dołożył z rzutu karnego Filip Szymczak.

Po wczorajszym remisie Stomilu, GieKSa przystąpiła do pojedynku ze zdegradowanym już GKS-em Jastrzębie będąc pewna utrzymania się w pierwszej lidze. Katowiczanie od początku spotkania dominowali i już w 5 min. otworzyli wynik meczu po trafieniu Jędrycha, który wykorzystał dobre podanie od Woźniaka. Pomimo kilku dogodnych sytuacji, na drugą bramkę trzeba było czekać do 31 min., kiedy Neugebauera z rzutu karnego pokonał Szymczak. W 40 min. blisko pokonania golkipera gości był jeszcze Błąd, ale zbyt długo czekał z oddaniem strzału i obrońcom udało się wybić piłkę na róg. Jastrzębianie w pierwszej odsłonie grali słabo i rzadko zapuszczali się w okolice pola karnego katowiczan. W ciągu 45 minut ani razu nie udało im się zatrudnić Kudły i na przerwę obie drużyny schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu GieKSy.

W drugiej odsłonie obraz spotkania nie uległ zmianie. Podopieczni trenera Rafała Góraka nadal posiadali zdecydowaną przewagę, choć to przyjezdni w 62 min. byli blisko zdobycia kontaktowego gola. Bezrobotny dotąd Kudła popełnił błąd, podając piłkę do… stojącego kilka metrów od bramki rywala. Katowickiego bramkarza asekurował jednak Jędrych, który wybił zmierzającą do siatki futbolówkę z linii bramkowej. Ten sam zawodnik w 70 min. po raz drugi dzisiaj pokonał Neugebauera, podwyższając prowadzenie GieKSy. W kolejnych minutach gospodarze mogli zdobyć kolejne bramki, zamiast tego w doliczonym czasie gry honorowego gola dla przyjezdnych zdobył Bondarenko i ostatecznie katowiczanie pokonali bardzo słabiutkie Jastrzębie 3:1.

GKS Katowice – GKS Jastrzębie 3:1 (2:0)

Bramki: Jędrych (2), Szymczak – Bondarenko

GKS Katowice: Kudła – Woźniak (72. Wojciechowski), Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Błąd (72. Karbownik), Urynowicz, Figiel (79. Stromecki), Szwedzik (84. Roginić) – Szymczak (79. Kozłowski).

GKS Jastrzębie: Neugebauer – Bondarenko, Słodowy, Okhronchuk (84. Gulczyński), Łaski, Fabry, Kuczałek (72. Wybraniec), Kamiński, Podhorin, Handzlik (72. Misala), Borkała (83. Szkudlarek).