/ fot. Policja
Reklama

W Katowicach posypały się mandaty. Kierowcy też tracili prawa jazdy. Policjanci z katowickiej drogówki przeprowadzili na terenie miasta kontrolę prędkości. Kierowcy ze zbyt ciężką stopą musieli liczyć się z mandatami, a ci, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym z utratą prawa jazdy.

Katowicka drogówka skupiała się na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów.

Reklama

„Policjanci w czasie akcji wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideo rejestratory. W działaniach udział wzięli również policjanci katowickiej grupy SPEED. Mundurowi oprócz sprawdzania prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali również ich stan trzeźwości, a także zwracali uwagę na stan techniczny i wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty” – informuje Sebastian Kloc z katowickiej policji.

Podczas działań na terenie Katowic policjanci ujawnili aż 303 przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Czterech kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkości o ponad 50 km/h utracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

W trakcie działań na terenie całego województwa, policjanci skontrolowali 3521 pojazdy, ujawniając aż 2949 przypadków przekroczeń prędkości. W trakcie działań ujawniono także 3 poszukiwane osoby.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.