Marszałek Jakub Chełstowski podczas wręczania promes / fot. Śląskie.pl
Reklama

22 mln zł dla strażaków w regionie. W tym 2 mln dla Komendy Wojewódzkie PSP. W Katowicach wręczono promesy na zakup samochodów pożarniczych. W sumie  wsparcie dotyczy 48 Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie regionu. 

Wręczenie promes Ochotniczym Strażom Pożarnym poprzedziło przekazanie przez marszałka Jakuba Chełstowskiego Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP Jackowi Kleszczewskiemu, umowy na dotację celową w wysokości 2 mln zł z przeznaczeniem na zakup samochodów pożarniczych.

Reklama

„Samorząd regionalny przekazał niemal 2 mln zł na zakup samochodów pożarniczych dla Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo z budżetu przeznaczymy 4 mln zł na wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie. To inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców województwa. Nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze pozwolą strażakom szybko i skutecznie walczyć o ludzkie zdrowie i życie, zabezpieczyć dobytek i infrastrukturę przed zniszczeniem. To lepszy komfort pracy dla strażaków i szansa na to, że szybciej dotrą na miejsce, co ma ogromne znaczenie nie tylko w dużych miastach, ale także w niewielkich miejscowościach, małych gminach i wsiach w województwie śląskim” – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

W wydarzeniu uczestniczyli marszałek Jakub Chełstowski, minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda, Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Jacek Kleszczewski oraz parlamentarzyści i samorządowcy z regionu.

Promesy na zakup nowych wozów ratowniczo-gaśniczych otrzymali przedstawiciele czterdziestu ośmiu OSP z województwa śląskiego. Jak podkreślał minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda, tak wysokie wsparcie to efekt udanej współpracy rządu i samorządu.

„Dziękuję wszystkim strażakom za to co robicie, to wielkie poświęcenie i wspaniała praca dla dobra nas wszystkich. Cieszę się, że marszałek województwa Jakub Chełstowski dba o cały region, także subregiony północny i południowy, bezpieczeństwo mieszkańców jest bowiem najwyższą wartością. Ta współpraca samorządu i strony rządowej przynosi wymierne korzyści i konkretne efekty, które przekładają się na bezpieczeństwo, a co za tym idzie zdrowie i życie mieszkańców województwa śląskiego” – mówił minister Grzegorz Puda.

Promesy na zakup nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych trafiły do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin.

„To dzisiejsze spotkanie jest podsumowaniem pomocy, która płynie z wielu stron. Do Ochotniczych Straży Pożarnych trafiło w ostatnich sześciu latach blisko 228 mln zł, to 945 jednostek, czyli średnio 245 tys. zł na jednostkę. Rekordowe środki i pomoc, o jakiej przez lata mogliśmy tylko marzyć. Dziękuję za to wsparcie i wierzę, że będzie służyć nam wszystkim przez następne lata” – podkreślał Śląski Komendant Wojewódzki PSP, Jacek Kleszczewski.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.