Katowicki Spodek / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W Katowicach będą protestować przeciwko wojnie na Ukrainie oraz importowaniu surowców z Rosji. W poniedziałek 25 kwietnia Śląski Ruch Klimatyczny zapowiada manifestację przed Spodkiem.

Protest odbędzie się o godzinie 17.30.

Reklama

„Oczywiście problem rosyjskiej agresji na Ukrainę jest bardzo złożony – to w głównej mierze drapieżna geopolityka i chęć utrzymania przez Putina wpływu w krajach byłego ZSRR. Jednak nie możemy zapominać o tym, że za tę wojnę zapłaciliśmy my wszyscy, pompując machinę wojenną Kremla naszym krótkowzrocznym komfortem termicznym i opieszałością w transformacji energetycznej oraz dywersyfikacji źródeł energii. Gdyby Unia Europejska przez ostatnie dziesięciolecia nie kupowała ogromnych ilości paliw kopalnych od autorytarnej Rosji, ta druga nie miałaby tylu pieniędzy na budowę armii. Obecnie ok. 46% węgla, 40% gazu i 27% ropy importowanych do UE pochodzi z Rosji” – informują aktywiści ze Śląskiego Ruchu Klimatycznego. „Dziś świat już wie, że nie ucieknie od tego problemu, wiedzą o tym na Zachodzie, wiedzą w Chinach, wiedzą w Rosji. Wpływy ze sprzedaży gazu i ropy na europejskich rynkach napompowały rosyjską gospodarkę i siłę rosyjskiej armii, zaś bezwolność zachodniej polityki oraz bezkarność i bezmyślność globalnego biznesu rozzuchwaliła współczesnego paliwowego bojara Putina” – dodają.

W najbliższy poniedziałek 25.04.2022 r. o godz. 17:30 pod Spodkiem, na pl. Sławika i Antalla solidaryzując się z narodem ukraińskim, aktywiści będą protestować przeciwko rosyjskiej agresji, wojnie samej w sobie, jak również przeciwko jej kołom zamachowym – paliwom kopalnym.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.