Prace w Parku Śląskim / fot. Slaskie.pl
Reklama

W Parku Śląskim rusza inwestycja za ponad 10 mln zł. Przy okazji powstanie też skatepark. Nowoczesne miasteczko ruchu drogowego powstanie w Parku Śląskim w miejscu dawnego miasteczka ruchu drogowego na terenie Ośrodka Harcerskiego. Umowa na realizację tego zadania została podpisana. Opiewa na 10,8 mln zł brutto. Prace mają zostać zakończone jesienią.

„Ta inwestycja znakomicie wpisuje się w program poprawy bezpieczeństwa na drogach Województwa Śląskiego, który realizowany i finansowany jest przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Katowicach, Częstochowie i Bielsku-Białej. Miasteczko ruchu drogowego w Parku Śląskim stanie się świetnym miejscem, gdzie od małego dzieciaki będą nabierać nawyki bezpiecznej jazdy. To również wzbogaci i tak już atrakcyjną ofertę Parku Śląskiego, który niezmiennie cieszy się popularnością mieszańców całego regionu” – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Reklama

Nowe miasteczko ruchu drogowego podzielone zostanie na sześć stref: malucha z miejscem dla najmłodszych użytkowników, którzy korzystają z rowerków biegowych i na czterech kółkach, gier ulicznych, skateparku, pumptracku, miasteczka ruchu drogowego oraz ścinaki wspinaczkowej.

„Edukacja z zakresu bezpieczeństwa to najlepsze z możliwych rozwiązań. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialność są najwyższymi wartościami w ruchu drogowym” – mówi nadinspektor Roman Rabsztyn, komendant wojewódzki policji w Katowicach.

Na szczególną uwagę zasługuje wspomniane miasteczko. Odwzorowany zostanie tutaj miniaturowy układ drogowy, gdzie dzieciaki będą zdawać test na kartę rowerową. Rondo, tunel, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, odcinki autostrady, punkt poboru opłat, przystanek autobusowy, a nawet stacja paliw z restauracją drive thru, to tylko niektóre elementy, jakie tutaj przewidziano. Rodzice, którzy przyjadą do miasteczka ze swoimi pociechami, będą mogli je doglądać z wygodnych ławeczek.

Dla rowerów przygotowane zostaną dwie wiaty parkingowe. Całość zostanie oświetlona i objęta monitoringiem. W ramach inwestycji wykonane zostaną również nowe nasadzenia drzew i krzewów. Wykonawca jest firma Geosolid z Krakowa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.