Pasażerowie w tramwaju / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Z biletem na mecz na Stadionie Śląskim nie zapłacimy za komunikację miejską – poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego. ZTM zachęca kibiców, którzy wybierają się na mecz Polski ze Szwecją, aby skorzystali z komunikacji organizowanej przez Metropolię. W tym dniu uruchomione zostaną także dodatkowe połączenia, które ułatwią dojazd i powrót ze Stadionu Śląskiego. 

Mecz Polska – Szwecja odbędzie się 29 marca o godz. 20:45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wszyscy, którzy mają na to spotkanie bilety oraz osoby z akredytacją mogą bezpłatnie jeździć komunikacją miejską od godziny 13.00 tego dnia do godziny 1:00 w nocy. 

Reklama

Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa – nr 0. Kursować ona będzie od Placu Wolności w Katowicach do przystanku Chorzów Stadion Śląski. Tramwaj będzie jeździł od ok. godz. 18.30 (z częstotliwością co 5 minut do ok. 20.20). Kolejne kursy realizowane będą z nieco mniejszą częstotliwością, natomiast od godz. 22.50 do 1.00 linia będzie odjeżdżać ponownie co 5 minut. 

Linie tramwajowe 6, 9 i 19 obsługiwać będą pojazdy o większej pojemności. Ponadto przed meczem uruchomione zostaną ponadplanowe kursy tych linii tramwajowych. Po wydarzeniu częściej kursować będą linie 6 i 19.

Na liniach autobusowych 830, 840 i M3 realizowane będą dodatkowe kursy, autobusami o zwiększonej pojemności. Dodatkowo od godz. 17.00 linie te będą się zatrzymywać na przystanku Chorzów AKS.

Rozkłady jazdy oraz szczegółowy komunikat dotyczący zaplanowanych zmian znajdują się na stronie internetowej ZTM (www.metropoliaztm.pl). Całodobowa informacja dostępna jest także pod bezpłatnym numerem infolinii: 800 16 30 30.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.