Strajk przed Urzędem Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Dzisiaj odbędzie się protest Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, w ramach którego młodzi ludzie z Katowic i nie tylko będą protestować w centrum miasta. Manifestujący domagają się interwencji oraz konkretnych rozwiązań systemowych ze strony władz w odpowiedzi na kryzys klimatyczny. Dadzą też wyraz swoim emocjom związanym z obecną sytuacją na świecie. 

Dzisiejszy  protest jest częścią ogólnoświatowej mobilizacji ruchów klimatycznych „Fridays For Future”. Podobne strajki odbędą się w 8 różnych miastach na terenie całej Polski. Głównym hasłem protestu jest hasło: “Ogrzejmy serca, a nie klimat.” Młodzież przedstawi swoje lęki związane ze strachem przed zmianami klimatycznymi czy obawami przed wojną.

Reklama

“Jako osoby aktywistyczne Młodzieżowego Strajku Klimatycznego domagamy się zmian systemowych i adekwatnej reakcji osób u władzy na kryzys klimatyczny. Dziś jednak, zamiast strajku postanowiliśmy i postanowiłyśmy stanąć ramię w ramię, dłoń w dłoń, z innymi ludźmi i słuchaliśmy, słuchałyśmy siebie wzajemnie, dzieląc się swoimi emocjami związanymi z aktualnymi kryzysami na świecie. Kryzys klimatyczny, pandemia, konflikty militarne, podziały społeczne i wiele, wiele innych…” – mówi Ida, aktywistka MSK.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 przy ul. Stawowej. Protest potrwa około godziny.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.