Poczekalnia na Dworcu PKP w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Kradzież podczas zbiórki pieniędzy na rzecz Ukrainy. Przed jednym z kościołów w Katowicach mężczyzna ukradł plik banknotów z koszyka na datki. Funkcjonariuszka straży miejskiej odzyskała skradzione pieniądze, lecz niestety złodziej uciekł.

Będąca po pracy funkcjonariuszka straży miejskiej uczestniczyła w mszy odprawianej w Bazylice Ojców Franciszkanów w Panewnikach. Po zakończeniu uroczystości, podczas której zbierano datki na rzecz pomocy Ukrainie prowadzanej przez Caritas Polska, strażniczka wspomogła zbiórkę i udała się w swoim kierunku. Po chwili usłyszała od osoby zbierającej datki: „złodziej, łapać go”. 

Reklama

Nie myśląc długo ruszyła w pościg za mężczyzną  uciekającym z garścią banknotów. Pomimo dosyć postawnej postury złodzieja, udało się funkcjonariuszce powalić przestępcę i odzyskać skradzione mienie. Niestety na wskutek odniesionego urazu podczas obalenia, strażniczka miejska doznała kontuzji ręki i nie była w stanie utrzymać bandyty. Mężczyzna uciekł, jednak co najważniejsze pieniądze trafiły do potrzebujących.

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.